Club Brugge - Borussia Dortmund 0-3 w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów

Borussia Dortmund pokonała Club Brugge 3-0 w meczu 3. kolejki grupy F Ligi Mistrzów. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, kiedy bramki zdobywali Thorgan Hazard i Erling Haaland, który dwa razy pokonał bramkarza.

Zapis relacji na żywo z meczu Club Brugge - Borussia Dortmund

Borussia spokojnie zaczęła. Czekała na swoją szansę. Dostała ją 14. minucie i wykorzystała. Simon Mignolet odbił piłkę po wrzutce Thomasa Delaneya. Piłka trafiła do Thorgana Hazarda, który trafił do siatki.

Podopieczni Luciena Favre'a dopiero się rozpędzali. Po tym golu całkowicie zdominowali spotkanie, a dwie kolejne bramki zdobył Erling Braut Haaland.

Najpierw trafił w 18. minucie, kiedy po rzucie rożnym dobrze odnalazł się w polu karnym. Potem podwyższył na 3-0 w 32. minucie, strzelając z bliska do pustej bramki.

Norweg ma niesamowite statystyki. W karierze zagrał dotychczas w 11. meczach Ligi Mistrzów i zdobył w nich 14 bramek. W tej edycji strzelił już cztery gole.

Druga połowa mogłaby się nie odbyć. Nie działo się w niej kompletnie nic. Borussia spokojnie kontrolowała mecz. Club Brugge próbował atakować, ale był bezsilny i przegrał.

Po tym zwycięstwie podopieczni Luciena Fave'a zostali liderem grupy F z sześcioma punktami na koncie. Belgowie mają o dwa "oczka" mniej.

Raphaël Guerreiro
76′ Noa Noëll Lang
Mahmoud Dahoud
71′ Ruud Willem Vormer
Giovanni Alejandro Reyna77′
Krépin Diatta
Thorgan Hazard  14′
85′ Hans Vanaken
Thomas Delaney72′
Mats Rits
Julian Brandt72′
85′ Emmanuel Bonaventure Dennis
Mateu Jaume Morey Bauzà84′
71′ Eder Alvarez-Balanta
Łukasz Piszczek
76′ Charles De Ketelaere
Nico Schulz
Youssouph Mamadou Badji
Jude Bellingham72′
85′ Michael Krmenčík
Reinier Jesus Carvalho84′
David Chidozie Okereke
Ansgar Knauff
85′ Siebe Schrijvers