Reklama

Reklama

Chelsea zwraca ponad 800 biletów z puli na finał Ligi Mistrzów. Fani wściekli przez koszty i zasady

Z przydziału 5800 biletów na finał Ligi Mistrzów Chelsea zwróci 800. To efekt sprzeciwu wielu fanów z powodu kosztów i ograniczeń covidowych związanych z wyjazdem - informuje "The Guardian".

W środę UEFA i portugalska federacja piłkarska (FPF) ogłosiły szczegóły dotyczące organizacji transportu kibiców na finał LM, który odbędzie się na Estadio do Dragao w Porto. 

Znaczna większość fanów ma udać się na mecz lotami czarterowymi, a na lotnisku ma zostać zorganizowany "kompleksowy system moblilności", który pozwoli fanom udać się na docelowe miejsca, w których zostaną skupieni kibice. Udać się w nie będzie można pod rygorem posiadania negatywnego testu na koronawirusa. Według zasad fani będą musieli mieć zrobiony test PCR na 72 godziny przed wylotem z Anglii i kolejny po powrocie do kraju.

Reklama

Niechęć kibiców Chelsea

Decyzje te spotkały się ze sprzeciwem organizacji kibicowskich. "Brak troski UEFA o fanów ponownie wysunął się na pierwszy plan. Chcieli być naszymi przyjaciółmi gdy wyszła sprawa Superligi, ale teraz znowu się od nas odwrócili - powiedział członek zarządu Chelsea Supporters' Trust (CST), Dan Silver.

Jak stwierdził Silver, błędami UEFA było naciskanie na organizację lotów czarterowych, krótki, 24-godzinny pobyt kibiców w Portugalii, który związany będzie m.in. z koniecznością wykonania testów oraz żądanie za bilety ceny do 400 euro, co - jak podkreślił Silver - jest "skandaliczne".

Wspólne oświadczenie z fanami City

CST i grono fanów Manchesteru City, "WeAre1894", wydała wspólne oświadczenie będące sprzeciwem względem działań federacji. Na profilu CST na Twitterze pojawiła się grafika z Aleksandrem Czeferinem, prezydentem UEFA. Jego wizerunek został podpisany jako "The Greedfather" - jest to gra słów łącząca słowa "godfather" ("ojciec chrzestny") z "greed" ("chciwość").

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się w sobotę 29 maja. Na Estadio do Dragao wejdzie 16,5 tys. fanów, co stanowi jedną trzecią pojemności obiektu.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama