Chelsea Londyn - Zenit Sankt Petersburg 1-0 (0-0). 1. kolejka Ligi Mistrzów

14 września na Stamford Bridge w Londynie odbył się mecz 1. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Chelsea FC i Zenitu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chelsea FC 1-0. Spotkanie obejrzało 39 252 widzów.

Liga Mistrzów
2021-09-14 21:00 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 39252 | Arbiter: Bartosz Frankowski
Chelsea Londyn
Zenit Sankt Petersburg
1
0
R. Lukaku 69'

Już w pierwszych minutach jedenastka Chelsea FC (”The Blues”) próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Azpilicuecie z ”The Blues”. Była to 45. minuta starcia.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę Jarosławowi Rakickiemu, piłkarzowi Zenitu. Chwilę później trener Chelsea FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Hakima Ziyecha. Na boisko wszedł Kai Havertz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Wysiłki podejmowane przez zespół Chelsea FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku. Asystę zaliczył Azpilicueta.

W 75. minucie za Malcoma wszedł Artjom Dziuba. Od 76 minuty boisko opuścili piłkarze Zenitu: Wendel, Daler Kuziajew, Claudinho, Jarosław Rakicki, na ich miejsce weszli: Aleksander Jerokin, Kirill Kravtsov, Andriej Mostowoj, Danil Krugovoy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Azpilicuety, Marcosa Alonsa, Masona Mounta zajęli: Thiago Silva, Ben Chilwell, Ruben Loftus-Cheek.

Stanislav Kritsyuk
45′ 83′ Cesar Azpilicueta
Dmitri Chistyakov
90′ Mason Mount
Malcom Filipe Silva de Oliveira75′
63′ Hakim Ziyech
Marcus Wendel Valle da Silva76′
83′ Marcos Alonso
Daler Kuziajew82′
Luiz Frello Jorginho
Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel88′
 69′ Romelu Lukaku
Sardar Azmoun
Kepa Arrizabalaga Revuelta
Mikhail Kerzhakov
Lucas Bergström
Daniil Odoevskiy
83′ Ben Chilwell
Danila Khotulev
Malang Sarr
Danil Krugovoy88′
83′ Thiago Silva
Aleksander Jerokin76′
Ross Barkley
Kirill Kravtsov82′
Trevoh Chalobah
Andriej Mostowoj88′
63′ Kai Lukas Havertz
Artjom Dziuba75′
90′ Ruben Loftus-Cheek

. Saul Niguez

Callum Hudson-Odoi

Timo Werner

Jedenastka Chelsea FC była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Zenitu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.