Chelsea Londyn - Real Madryt 2-0 (1-0). Liga Mistrzów

5 maja na Stamford Bridge w Londynie odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Chelsea FC a Realu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chelsea FC 2-0. Ponieważ w pierwszym starciu padł remis 1-1, awans wywalczył zespół Chelsea FC.

M. Mount 85'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie arbiter pokazał kartkę Jorginhowi, zawodnikowi Chelsea FC (”The Blues”).

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Blues” w 28. minucie spotkania, gdy Timo Werner zdobył pierwszą bramkę. W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sergia Ramosa z Realu, a w 39. minucie Andreasa Christensena z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”The Blues”.

W 62. minucie kartkę obejrzał Nacho z Realu. W 63. minucie Ferland Mendy zastąpił Federica Valverdego.

Trener Realu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Asensia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Vinícius Júnior. Chwilę później trener Chelsea FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Christian Pulisic, a murawę opuścił Timo Werner. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Toniemu Kroos z zespołu gości.

W 76. minucie w jedenastce Realu doszło do zmiany. Rodrygo wszedł za Casemira.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka ”The Blues”, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik na 2-0 podwyższył Mason Mount. Asystę zaliczył Christian Pulisic.

W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Masona Mounta z Chelsea FC, a w 90. minucie Federica Valverdego z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Thibaut Courtois
39′ Andreas Christensen
. Nacho62′
Thiago Silva
Sergio Ramos37′
Antonio Ruediger
Eder Gabriel Militao
88′ Cesar Azpilicueta
Ferland Mendy63′
N'Golo Kanté
Toni Kroos72′
14′ Luiz Frello Jorginho
Casemiro76′
Ben Chilwell
Luka Modrić
 85′ 88′ 89′ Mason Mount
Vinicius Junior63′
 28′ 68′ Timo Werner
Karim Benzema
90′ Kai Havertz
Eden Hazard89′
Kepa Arrizabalaga Revuelta
Diego Altube Suárez
Wilfredo Daniel Caballero
Andrii Lunin
88′ Reece James
Federico Valverde63′ 90′
68′ Christian Pulisic
Miguel Gutiérrez Ortega
89′ Hakim Ziyech
Alarcon Suarez Isco
Tamy Abraham
Marco Asensio Willemsen63′
90′ Olivier Giroud
Rodrygo Silva de Goes76′
Callum Hudson-Odoi
Mariano Díaz Mejía89′

Przewaga drużyny Realu w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.