Chelsea Londyn - Malmö FF 4-0 (2-0). 3. kolejka Ligi Mistrzów

W meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 20 października, jedenastka Chelsea FC wysoko wygrała z Malmö 4-0 (2-0). Mecz na Stamford Bridge w Londynie obejrzało 39 095 widzów.

Liga Mistrzów
2021-10-20 21:00 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 39095 | Arbiter: François Letexier
K. Havertz 48'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC (”The Blues”) w dziewiątej minucie spotkania, gdy Andreas Christensen strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Thiago Silva.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lasse Nielsen z Malmö. Była to 19. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chelsea FC w 21. minucie spotkania, gdy Jorginho zdobył z karnego drugą bramkę. W 23. minucie Romelu Lukaku zastąpił Kaiego Havertza.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie ”The Blues” doszło do zmiany. Callum Hudson-Odoi wszedł za Tima Wernera. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Malmö rozpoczęła w zmienionym składzie, za Johana Dahlina wszedł Ismael Diarra. Trener Malmö postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Abdul Abubakari, a murawę opuścił Veljko Birmančević.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 48. minucie kolejną bramkę dla zespołu gospodarzy zdobył Kai Havertz. Przy strzeleniu gola pomagał Callum Hudson-Odoi.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Malmö: Andersowi Christiansenowi w 53. i Ericowi Larssonowi w 55. minucie.

W 57. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jorginho z Chelsea FC. Między 58. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Chelsea FC: N'Golo Kanté, Azpilicueta, Ben Chilwell, na ich miejsce weszli: Saúl, Reece James, Marcos Alonso. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andersa Christiansena, Sergia Peny, Jo Inge Bergeta zajęli: Adi Nalic, Erdal Rakip, Niklas Moisander.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Johan Dahlin46′
 9′ Andreas Christensen
Eric Larsson55′
Antonio Ruediger
Franz Brorsson
Thiago Silva
Lasse Nielsen19′
66′ Cesar Azpilicueta
Jo Inge Berget84′
65′ N'Golo Kanté
Sergio Fernando Pena Flores59′
Mason Mount
Anders Christiansen53′ 58′
44′ Timo Werner
Martin Olsson
66′ Ben Chilwell
Bonke Innocent
 21′ (k.), 57′ (k.) Luiz Frello Jorginho
Antonio-Mirko Čolak
23′ Romelu Lukaku
Veljko Birmančević46′
Kepa Arrizabalaga Revuelta
Ismael Diarra Diawara46′
Marcus Bettinelli
Melker Ellborg
66′ Marcos Alonso
Noah Eile
66′ Reece James
Emil Lindman
Ross Barkley
Niklas Moisander84′
Trevoh Chalobah
Markus Björkqvist
23′  48′ Kai Lukas Havertz
Peter Gwargis
Mateo Kovaczić
Erdal Rakip59′
Ruben Loftus-Cheek
Abdul Malik Abubakari46′
65′ . Saul Niguez
Adi Nalic58′
Hakim Ziyech

44′ Callum Hudson-Odoi

Drużyna Chelsea FC była w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Chelsea FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.