Chelsea Londyn - FC Porto 0-1 (0-0). Liga Mistrzów

13 kwietnia na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Chelsea FC a Porto. Starcie zakończyło się zwycięstwem Porto 1-0. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężyła jedenastka Chelsea FC 2-0, więc to ona wywalczyła awans.

Liga Mistrzów
2021-04-13 21:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Arbiter: Clément Turpin
Chelsea Londyn
FC Porto
0
1
M. Taremi 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Chelsea FC (”The Blues”) wygrał aż sześć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia pokazał kartkę Sérgiowi Oliveirze, zawodnikowi Porto. W 63. minucie za Marka Grujicia wszedł Mehdi Taremi.

W 74. minucie kartkę otrzymał Jesus Corona z Porto. W 75. minucie boisko opuścili zawodnicy Porto: Nanu, Evanilson, a na ich miejsce weszli Wilson Manafá, Moussa Marega. Trener Porto wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luisa Díaza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jesus Corona. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Pepe z zespołu Porto. W 84. minucie w drużynie Porto doszło do zmiany. Fábio Vieira wszedł za Sérgia Oliveirę. Chwilę później trener Chelsea FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Hakim Ziyech, a murawę opuścił Mason Mount.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Luisa Díaza, piłkarza Porto. W doliczonej drugiej minucie pojedynku w jedenastce Chelsea FC doszło do zmiany. Olivier Giroud wszedł za Kaiego Havertza.

Mimo że drużyna Porto nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 55 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Minutę później na listę strzelców wpisał się Mehdi Taremi. Przy zdobyciu bramki asystował Nanu.

W doliczonej piątej minucie starcia sędzia pokazał kartkę Mehdiemu Taremiemu z Porto.

Sergio Oliveira46′ 84′
86′ Mason Mount
Jesus Corona74′ 75′
90′ Kai Havertz
Luis Fernando Díaz Marulanda75′ 88′
86′ Hakim Ziyech
Fábio Daniel Ferreira Vieira84′
Emerson Palmieri dos Santos
Romário Manuel Silva Baró
Tamy Abraham
Mamadou Loum N'Diaye
90′ Olivier Giroud
Francisco Evanilson de Lima Barbosa75′
Timo Werner
Antonio Martínez López

Mehdi Taremi63′  90′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał ”The Blues” żadną kartką, natomiast zawodnikom Porto przyznał pięć żółtych.

Zespół Chelsea FC w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Porto w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.