Chelsea Londyn - Atletico Madryt 2-0 (1-0). Liga Mistrzów

17 marca na Stamford Bridge w Londynie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Chelsea FC a Atletico. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chelsea FC 2-0. Ponieważ w pierwszym meczu także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans.

Emerson 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Chelsea FC (”The Blues”) wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kaiego Havertza z ”The Blues”, a w 31. minucie Renana Lodiego z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Chelsea FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie bramkę zdobył Hakim Ziyech. Bramka padła po podaniu Tima Wernera.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chelsea FC.

Drugą połowę zespół Atletico rozpoczął w zmienionym składzie, za Renana Lodiego wszedł Hermoso. W 51. minucie żółtą kartką został ukarany Saúl, piłkarz gości.

Trener Atletico postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Yannicka Carrasca i na pole gry wprowadził napastnika Moussę Dembélégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 59. minucie Luis Suarez został zmieniony przez Ángela Correę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico: José Gimenezowi w 60. i Koke'owi w 72. minucie.

W 69. minucie Kieran Trippier został zmieniony przez Thomasa Lemara, co miało wzmocnić drużynę Atletico. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hakima Ziyecha na Christiana Pulisica. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu sędzia wyrzucił z boiska Stefana Savicia z Atletico. W 83. minucie w zespole Chelsea FC doszło do zmiany. Callum Hudson-Odoi wszedł za Tima Wernera.

Po chwili trener ”The Blues” postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Kaiego Havertza wszedł Emerson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Minutę później w drużynie Chelsea FC doszło do zmiany. Ben Chilwell wszedł za Marcosa Alonsa.

Zespół Atletico ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Emerson. Sytuację bramkową stworzył Christian Pulisic.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jorge Resurrecion Merodio Koke72′
90′ Marcos Alonso
. Saul Niguez51′
 36′ 77′ Hakim Ziyech
Yannick Carrasco54′
84′ Timo Werner
Luis Suarez59′
31′ 90′ Kai Lukas Havertz
Joao Félix Sequeira
Kepa Arrizabalaga Revuelta
Ivo Grbić
Wilfredo Daniel Caballero
Miguel San Román Ferrándiz
90′ Ben Chilwell
Felipe Augusto de Almeida Monteiro
77′ Christian Mate Pulisic
Geoffrey Edwin Kondogbia
Faustino Adebola Rasheed Anjorin
Szime Vrsaljko
90′  90′ Emerson Palmieri dos Santos
Mario Hermoso Canseco46′
Billy Gilmour
Hector Herrera
84′ Callum Hudson-Odoi
Lucas Torreira Di Pascua
Olivier Giroud
Moussa Dembélé54′

Victor Machin Perez Vitolo

Ángel Martín Correa59′

Thomas Lemar69′

Zawodnicy Atletico dostali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.