Chelsea - FC Porto w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Gol przewrotką w ostatniej akcji

Chelsea wywalczyła awans do półfinału Ligi Mistrzów. W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym "The Blues" przegrali jednak z FC Porto po pięknym strzale przewrotką Mehdiego Taremiego w doliczonym czasie gry.

Liga Mistrzów
2021-04-13 21:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Arbiter: Clément Turpin
Chelsea Londyn
FC Porto
0
1
M. Taremi 90'

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Chelsea - FC Porto

W pierwszym spotkaniu Chelsea zwyciężyła 2-0. W rewanżu prezentowała się jednak gorzej od rywali.

Piłkarze Porto byli bardzo zmotywowani. Od pierwszych sekund próbowali odrabiać straty. Mieli przewagę, ale nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji.

Londyńczycy ograniczali się do groźnych kontr. Nie potrafili jednak znaleźć drogi do bramki Agustina Marchesina. W efekcie do przerwy żadna z drużyn nie oddała celnego strzału.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Porto nadal atakowało, ale było bezsilne. Chelsea umiejętnie "kradła" sekundy.

Chelsea - Porto. Gol przewrotką w doliczonym czasie zdecydował o zwycięstwie

Wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem. Wtedy jednak przepiękną przewrotką popisał się Taremi. Trafił idealnie w "okienko". Edouard Mendy był bez szans.

Na drugą bramkę zabrakło już czasu. Chwilę później sędzia zakończył mecz i mimo porażki, Chelsea cieszyła się z awansu.