Chelsea - Ajax Amsterdam 4-4 w 4. kolejce Ligi Mistrzów

Aż osiem goli padło na Stamford Bridge w starciu Chelsea Londyn z Ajaksem Amsterdam w 4. kolejce Ligi Mistrzów. Goście prowadzili już 4-1, ale skończyło się remisem 4-4.

Grupa H Ligi Mistrzów - śledź wyniki z Interią!

Mecz fatalnie rozpoczął się dla "The Blues". Już w 2. minucie Tamy Abraham pechowo interweniował w polu karnym po wrzutce z wolnego i trafił do swojej bramki. Dwie minuty później wyrównał z karnego Jorginho. Faulowany w polu karnym był Christian Pulisic.

Quincy Promes odzyskał prowadzenie dla gości w 20. minucie, gdy wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i głową skierował piłkę do siatki, ubiegając Kepę.

Bramkarz Chelsea był strzelcem trzeciego gola dla gości - nie sięgnął piłki, a ta odbiła się od słupka, trafiła go w twarz i wpadła do bramki.

W 55. minucie do siatki trafił Donny van de Beek po asyście Hakima Ziyecha i Ajax prowadził w Londynie już 4-1! To nie był jednak koniec.

Cesar Azpilicueta dostawił nogę i skierował piłkę do siatki tuż sprzed linii bramkowej, dzięki czemu londyńczycy zdobyli drugą bramkę. W 68. minucie faulował Daley Blind, za co dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Już po chwili goście musieli grać w dziewiątkę, bo Joel Veltman zagrał ręką w polu karnym, za co wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Na dodatek "jedenastkę" na kontaktowego gola zamienił Jorginho.

Grający w przewadze liczebnej gospodarze rzucili się do ataku i w 74. minucie w zamieszaniu podbramkowym wyrównał Reece James.

Pięć minut później piłka wpadła do bramki Ajaksu, ale gol nie został uznany. Analiza VAR wykazała, że Abraham zagrał piłkę ręką.

W drugim meczu grupy H Valencia CF pokonała Lille OSC 4-1.

MZ

Liga Mistrzów
2019-11-05 21:00 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 39132 | Arbiter: G. Rocchi

Abraham
35′ (samob.) Kepa Arrizabalaga Revuelta
André Onana
46′ Marcos Alonso
Daley Blind33′ 68′
 63′ 45′ Cesar Azpilicueta
Lisandro Martínez
42′ Fikayo Tomori
Noussair Mazraoui
Kurt Happy Zouma
Nicolas Tagliafico
Christian Pulisic
Joël Veltman31′ 69′
 4′ (k.), 71′ (k.) Luiz Frello Jorginho
Donny van de Beek  55′
87′ Mateo Kovaczić
Hakim Ziyech72′
60′ Mason Mount
David Neres Campos72′
. Willian
Dušan Tadić
2′ (samob.) Tamy Abraham
Quincy Anton Promes  20′ 62′
Wilfredo Daniel Caballero
Bruno Varela
Andreas Christensen
Edson Alvarez72′
46′  74′ Reece James
Sergino Gianni Dest
Billy Gilmour
Perr Schuurs72′
N'Golo Kanté
Siem de Jong
87′ Michy Batshuayi
Răzvan Gabriel Marin
60′ Callum Hudson-Odoi