Reklama

Reklama

Brytyjczycy chcą przejąć finał Ligi Mistrzów. Trwają rozmowy z UEFA

Finał Ligi Mistrzów został zaplanowany na 29 maja i ma się odbyć w Stambule. Wielka Brytania chce jednak przejąć organizację meczu, w którym zmierzą się ekipy Chelsea i Manchesteru City. Powodem jest wpisanie przez Brytyjczyków Turcji na listę krajów, do których nie zaleca się podróżowania.

"Angielska federacja prowadzi rozmowy na ten temat z UEFA. Jesteśmy gotowi do organizacji finału" - oświadczył brytyjski minister transportu Grant Shapps.

"Kibice nie powinni jechać do Turcji"

Od 12 maja będzie obowiązywał zakaz podróżowania z Turcji do Wielkiej Brytanii, z wyjątkiem Brytyjczyków wracających do ojczyzny, którzy po przylocie na Wyspy będą jednak musieli poddać się kwarantannie w hotelu na własny koszt (1750 funtów na osobę).

"Obawiam się, że jeśli chodzi o Ligi Mistrzów, to kibice nie powinni jechać do Turcji" - dodał Shapps.

Zobacz także: Liga Mistrzów. Chelsea - Manchester City w finale. 99 dni Thomasa Tuchela

Reklama

Poprawa sytuacji pandemicznej

Pod względem liczby zgonów na COVID-19 Wielka Brytania zajmuje pierwsze miejsce w Europie (ponad 127 tys. ofiar), ale dzięki trwającemu przez trzy miesiące ścisłemu lockdownowi i bardzo zaawansowanej kampanii szczepień sytuacja zdrowotna znacznie się poprawiła. Obecnie notuje się dziennie ok. 2 tys. zakażeń i ok. 15 zgonów.

Piłkarze Manchesteru City zmierzą się na swoim stadionie z Chelsea już w sobotę w meczu 35. kolejki Premier League. Jeśli "The Citizens" wygrają, to zapewnią sobie mistrzostwo Anglii. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama