Borussia VfL Moenchengladbach - Manchester City 0-2 (0-1). Liga Mistrzów

W starciu rozgrywek Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 24 lutego, drużyna Borussii przegrała z Manchesterem City 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Puskás Aréna w Budapeszcie.

Liga Mistrzów
2021-02-24 21:00 | Stadion: Puskás Aréna | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Borussia Moenchengladbach
Manchester City
0
2
Bernardo Silva 29'
Gabriel Jesus 65'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Manchesteru City (”Obywatele”) wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Manchesteru City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Borussii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do ”Obywateli” w 29. minucie spotkania, gdy Bernardo Silva strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu João Cancela.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Manchesteru City.

W 63. minucie Stefan Lainer został zastąpiony przez Valentina Lazara. W tej samej minucie w zespole Borussii doszło do zmiany. Marcus Thuram wszedł za Alassane'a Pleę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gabriel Jesus wywołał eksplozję radości wśród kibiców Manchesteru City, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Bernardo Silva.

A kibice Borussii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hannesa Wolfa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jonas Hofmann. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Aymeric Laporte
64′ Stefan Lainer
Joao Cancelo
Christoph Kramer
Ilkay Guendogan
Florian Neuhaus
Philip Foden80′
87′ Jonas Hofmann
Rodrigo Hernández Cascante
Ramy Bensebaini
Raheem Sterling69′
63′ Alassane Plea
Gabriel Jesus  65′ 81′
74′ Lars Stindl
. Fernandinho
63′ Marcus Thuram
Kevin De Bruyne
Ibrahima Traoré
Sergio Aguero81′
Oscar Wendt
Thomas Doyle
87′ Hannes Wolf
Eric García Martret
74′ Breel Donald Embolo
Riyad Mahrez69′
Tony Jantschke
Ferran Torres García80′
64′ Valentino Lazaro
Ołeksandr Zinczenko

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Borussii w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Manchesteru City w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.