Borussia Moenchengladbach - Manchester City 0-2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów

Borussia Moenchengladbach przegrała 0-2 z Manchesterem City w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Goście kontynuują zwycięski marsz i wyrastają na jednego z głównych faworytów do zdobycia trofeum.

Liga Mistrzów: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Manchester City jechał do Moenchengladbach w roli zdecydowanego faworyta. Seria 19 kolejnych zwycięstw i 27 spotkań bez porażki, która trwa od końca października, coraz bardziej sprawia, że ekipa Guardiola przypomina Bayern Monachium z poprzedniego sezonu.

Starcie z Gladbach, które akurat Bawarczykom potrafiło się postawić, miało być kolejnym papierkiem lakmusowym dla "Obywateli". Wszystko wskazuje na to, że drużyna Guardioli potwierdziła, iż w tym sezonie będzie mocnym kandydatem do końcowego triumfu w LM.

Przed przerwą Manchester City praktycznie nie opuszczał połowy gospodarzy, ale do szatni schodził tylko z jednobramkową przewagą. Kapitalną asystę zaliczył Joao Cancelo, idealnie dośrodkowując na głowę Bernardo Silvy. W taki sposób, że mierzący zaledwie 173 cm wzrostu Portugalczyk nie miał prawa nie trafić głową do siatki bez problemów ze strony obrońców.

Na grę Cancelo w ogóle warto było zwrócić uwagę, bowiem ustawiony nominalnie na lewej stronie defensywy 26-latek był w tym meczu dosłownie wszędzie. W rozegraniu schodził na pozycję numer "sześć", by w ataku stać się "dziesiątką". Jego ustawienie było zadziwiające i siało popłoch w szeregach "Źrebaków".

Liga Mistrzów
2021-02-24 21:00 | Stadion: Puskás Aréna | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias

1

Druga bramka, która padła w 65. minucie, była niemal kopią pierwszej akcji bramkowej. Cancelo ponownie dośrodkował z bardzo podobnego miejsca, a jego centrę zamknął Bernardo Silva. Tym razem zamiast strzelać zgrał piłkę głową do środka, a Gabriel Jesus nie mógł spudłować z najbliższej odległości.

Gospodarze byli dziś jedynie tłem dla znakomicie dysponowanego rywala. W samej końcówce nie wykorzystali jeszcze okazji na bramkę, która w końcówce utrzymałaby ich "przy życiu". A City? City potwierdziło, że jest piekielnie mocne i trudno przypuszczać, by w rewanżu 16 marca miało wypuścić awans z rąk.

Wojciech Górski

Borussia Moenchengladbach - Manchester City 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Bernardo Silva (29.), 0-2 Gabriel Jesus (65.).

Aymeric Laporte
64′ Stefan Lainer
Joao Cancelo
Christoph Kramer
Ilkay Guendogan
Florian Neuhaus
Philip Foden80′
87′ Jonas Hofmann
Rodrigo Hernández Cascante
Ramy Bensebaini
Raheem Sterling69′
63′ Alassane Plea
Gabriel Jesus  65′ 81′
74′ Lars Stindl
. Fernandinho
63′ Marcus Thuram
Kevin De Bruyne
Ibrahima Traoré
Sergio Aguero81′
Oscar Wendt
Thomas Doyle
87′ Hannes Wolf
Eric García Martret
74′ Breel Donald Embolo
Riyad Mahrez69′
Tony Jantschke
Ferran Torres García80′
64′ Valentino Lazaro
Ołeksandr Zinczenko
Dowiedz się więcej na temat: Manchester City | Borussia M'gladbach | Liga Mistrzów