Borussia Dortmund - Manchester City w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Awans po słabym początku

Manchester City pokonał Borussię Dortmund 2-1 w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów i wywalczył awans do półfinału. W nim zmierzy się z Paris Saint-Germain.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Borussia Dortmund - Manchester City

Borussia bardzo dobrze zaczęła mecz. W pierwszym meczu przegrała 1-2. Musiała więc odrabiać straty, więc od początku rzuciła się do ataku.

Po kwadransie gospodarze wyszli na prowadzenie. Pięknym strzałem w "okienko" z 16. metrów popisał się Jude Bellingham.

Już to trafienie dawało Borussii awans, więc drużyna Edina Terzicia się cofnęła, a inicjatywę przejęli rywale. Piłkarze Manchesteru City byli wysoko nastawieni. Potrafili odbierać piłkę już na połowie gospodarzy, po czym stwarzali groźne sytuacje.

W ekipie "The Citizens" najaktywniejszy był Kevin De Bruyne. W 26. minucie trafił w poprzeczkę. Później też dobrze rozdzielał piłki, ale jego koledzy nie potrafili znaleźć drogi do bramki.

Borussia Dortmund - Manchester City. Kontrowersyjny rzut karny

W drugiej połowie angielska ekipa była skuteczniejsza. Pomogli w tym jednak piłkarze Borussii, a konkretnie Emre Can. W 53. minucie chciał wybić piłkę głową z własnego pola karnego. Piłka jednak prześlizgnęła się mu po włosach i trafiła go w rękę. Sytuacja nie była jednoznaczna, wzbudziła sporo kontrowersji. Sędzia z duża pewnością wskazał jednak na 11. metr, a VAR nie zmienił tej decyzji. Rzut karny pewnie wykorzystał Riyad Mahrez.

W tym momencie, aby awansować, Borussia musiała zdobyć dwie bramki. Nie dość, że tego nie zrobiła, to nie potrafiła nawet stworzyć zagrożenia pod bramką Edersona.

Z kolei Manchester City zdobył zwycięską bramkę i przypieczętował awans. W 75. minucie z dystansu uderzył Phil Foden. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Marwin Hitz był zasłonięty i nie zdążył skutecznie zareagować.

Pomimo początkowych kłopotów, podopieczni Pepa Guardioli dosyć pewnie wywalczyli awans. W pólfinale Ligi Mistrzów zmierzą się z Paris Saint-Germain, które wyeliminowało ubiegłorocznego triumfatora Bayern Monachium.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Liga Mistrzów
2021-04-14 21:00 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Arbiter: Carlos Del Cerro Grande
. Ederson
81′ Mateu Jaume Morey Bauza
Ołeksandr Zinczenko
 15′ 40′ 81′ Jude Bellingham
Ilkay Guendogan
76′ Mahmoud Dahoud
Rodrigo Hernández Cascante
Emre Can
Kevin De Bruyne
69′ Ansgar Knauff
. Fernandinho
76′ Thorgan Hazard
Joao Cancelo
69′ Giovanni Alejandro Reyna