Reklama

Reklama

Borussia - AS Monaco 2-3. Tak oceniono Piszczka i Glika

Borussia Dortmund przegrała u siebie 2-3 z AS Monaco w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Media wystawiły wysokie noty obrońcy gości Kamilowi Glikowi. Błędów nie ustrzegł się Łukasz Piszczek, stąd niższe noty dla niego. Usprawiedliwieniem dla Polaka i jego kolegów jest jednak fakt, że musieli grać dzień po zamachu na drużynę.

Niezastąpionego w defensywie Monaco Glika "France Football" i "L'Equipe" oceniły na siódemkę w dziesięciostopniowej skali.

Reklama

Jeszcze wyżej wycenił odważne wejścia polskiego obrońcy francuski Eurosport, który dał mu notę osiem.

Francuskim dziennikarzom bardzo podobał się też występ zdobywcy dwóch bramek dla Monaco Kyliana Mbappe, ocenionego na "ósemkę".

Łukasz Piszczek, który miał duży współudział przy trzeciej bramce dla gości, dostał w "L'Equipe" notę cztery, podobnie jak czterech jego kolegów z drużyny.

Polski obrońca Borussii dostał też "czwórkę" od "France Football", ale jeszcze gorzej, bo na "trójkę", zostali ocenieni: Marcel Schmelzer i Pierre-Emerick Aubameyang.

Piszczek otrzymał notę cztery także od niemieckiego "Kickera", choć tam skala jest sześciostopniowa i jeden oznacza najlepszą ocenę.

WS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama