Besiktas Stambuł - Sporting Lizbona 1-4 (1-3). 3. kolejka Ligi Mistrzów

19 października na Vodafone Park w Stambule odbył się mecz 3. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Besiktasu i Sportinga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga 4-1. Na stadionie stawiło się 22 936 widzów.

Liga Mistrzów
2021-10-19 18:45 | Stadion: Vodafone Park | Widzów: 22936 | Arbiter: Slavko Vinčić
Paulinho 89'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Sportinga otworzyli wynik. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Coates. Sytuację bramkową stworzył Gonçalo Inácio.

Niedługo później Cyle Larin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Besiktasu , strzelając gola w 24. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Miralema Pjanicia.

W 25. minucie arbiter ukarał kartką Pedro Porra, zawodnika Sportinga.

Niedługo po stracie bramki jedenastka Sportinga ponownie pokazała swoją wyższość. W 27. minucie Sebastian Coates po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2. Przy strzeleniu gola asystował Paulinho.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Domagojowi Vidzie z Besiktasu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 44. minucie spotkania, gdy Pablo Sarabia strzelił z karnego trzeciego gola.

Między 47. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 73. minucie Cyle Larin zastąpił Gökhana Törego.

W tej samej minucie Matheus Reis został zmieniony przez Ricarda Esgaia, a za Pabla Sarabię wszedł na boisko Tiago Tomás, co miało wzmocnić zespół Sportinga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Teixeirę na Kenana Karamana. W 76. minucie kartkę dostał Zouhair Feddal, zawodnik gości.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W samej końcówce spotkania wynik na 1-4 podwyższył Paulinho. Asystę przy bramce zaliczył Pote.

W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy gości: Luís Carlos, Daniel Bragança, Nuno Santos, a na ich miejsce weszli Zouhair Feddal, Matheus Nunes, Pote. Dwie minuty później kartkę otrzymał Miralem Pjanić z jedenastki gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-4.

Zouhair Feddal Agharbi76′ 90′
43′ Domagoj Vida
Sebastian Coates  15′, 27′
Mayele Fabrice N'Sakala
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
90′ Miralem Pjanić
Pedro Antonio Porro Sauceda25′
58′ Rachid Ghezzal
Pedro António Pereira Gonçalves90′
 24′ 73′ Cyle Christopher Larin
Pablo Sarabia García  44′ (k.) 84′
Josef de Souza Dias
Matheus Luiz Nunes90′
47′ 80′ Alex Teixeira Santos
Daniel Santos Bragança90′
73′ Gökhan Töre
Manuel Ugarte Ribeiro
Salih Uçan
Jovane Eduardo Borges Cabral
Necip Uysal
Tiago Barreiros de Melo Tomás84′
80′ Kenan Karaman

Przewaga drużyny Besiktasu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz. Jedenastka Sportinga zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny Besiktasu.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Sportinga pokazał trzy.

Jedenastka Besiktasu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.