Besiktas Stambuł - Borussia Dortmund 1-2 (0-2). 1. kolejka Ligi Mistrzów

15 września na Vodafone Park w Stambule odbył się mecz 1. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Besiktasu i Borussii Dortmund. Starcie zakończyło się zwycięstwem Borussii Dortmund 2-1. Spotkanie obejrzało 22 445 widzów.

Liga Mistrzów
2021-09-15 18:45 | Stadion: Vodafone Park | Widzów: 22445 | Arbiter: Antonio Miguel Mateu Lahoz
E. Håland 45'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii Dortmund w 20. minucie spotkania, gdy Jude William zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Thomas Meunier.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Besiktas: Welintonowi w 42. i Javiemu Monterowi w 45. minucie.

Drużyna Besiktasu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Erling Haaland. Przy strzeleniu gola asystował Jude William.

Drugą połowę jedenastka Borussii Dortmund rozpoczęła w zmienionym składzie, za Juliana Brandta wszedł Axel Witsel. W 55. minucie sędzia przyznał kartkę Thomasowi Meunierowi z Borussii Dortmund.

Po chwili trener Besiktasu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Cyle'a Larina. Na boisko wszedł Kenan Karaman, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 69. minucie Jude William został zmieniony przez Mariusa Wolfa. Między 70. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Borussii Dortmund: Mats Hummels, Donyell Malen, Erling Haaland, na ich miejsce weszli: Marin Pongracic, Youssoufa Moukoko, Ansgar Knauff. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Atiby Hutchinson, Rachida Ghezzala zajęli: Salih Uçan, Gökhan Töre.

W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Atibę Hutchinson z Besiktasu, a w 79. minucie Youssoufę Moukoko z drużyny przeciwnej.

Mimo że zespół Besiktasu nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 91 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W doliczonej czwartej minucie pojedynku wynik ustalił Javi Montero. Asystę przy golu zanotował Miralem Pjanić.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Thomas Meunier55′
43′ Welinton Souza Silva
Mats Hummels70′
 90′ 45′ Francisco Javier Montero Rubio
Jude Victor William Bellingham  20′ 70′
77′ 78′ Atiba Hutchinson
Mahmoud Dahoud
90′ Rachid Ghezzal
Julian Brandt46′
Michy Batshuayi
Erling Haaland  45′ 86′
61′ Cyle Christopher Larin
Donyell Malen70′
Fehmi Mert Günok
Marwin Hitz
78′ Salih Uçan
Marius Wolf70′
61′ Kenan Karaman
Ansgar Knauff86′
90′ Gökhan Töre
Youssoufa Moukoko70′ 80′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Borussii Dortmund w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.