Besiktas JK przegrał z Borussią Dortmund w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe 2-1 turecki Besiktas JK w pierwszym meczu grupy C Ligi Mistrzów. Dortmundczycy długo kontrolowali sytuację, a gola stracili dopiero w doliczonym czasie gry.

Borussia Dortmund od dawna jest gwarantem ofensywnej gry i wielu goli. Początek kadencji Marco Rosego tylko to potwierdza - w ostatniej kolejce dortmundczycy pokonali 4-3 Bayer Leverkusen, a wcześniej notowali m.in. wygrane 3-2 z Hoffenheim i 5-2 z Freiburgiem. Kibice liczyli, że w Lidze Mistrzów dobra passa strzelecka zostanie podtrzymana.

Fani Besiktasu liczyli zaś na podtrzymanie innej passy. Zespół ze Stambułu w czterech pierwszych kolejkach ligi tureckiej nie stracił bowiem ani jednego gola! Borussii szybko udało się jednak przełamać tę serię.

Borussia Dortmund pokonała Besiktas

Dortmundczycy w 20. minucie przeprowadzili wzorową akcję - piłka została "rozrzucona" na skrzydło do Thomasa Meuniera, a ten bez przyjęcia zagrał ją w pole karne do wbiegającego Jude'a Bellinghama. 18-letni Anglik uderzył między nogami bramkarza - 1-0.

Parę minut później w pierwszej dobrej sytuacji znalazł się Erling Haaland, lecz z bliskiej odległości, mając przed sobą obrońcę, uderzył obok bramki.

Norweg nie mógł się już pomylić w doliczonym czasie pierwszej połowy. Besiktas dał się zaskoczyć po wyrzucie z autu, a Bellingham po minięciu rywala wyłożył piłę Haalandowi do pustej bramki.

W drugiej połowie Borussia zdecydowanie kontrolowała sytuację i kilkukrotnie mogła pokusić się o zdobycie kolejnej bramki. Najbliżej tego był Ansgar Knauff, którego strzał zamiast do pustej bramki, trafił w poprzeczkę.

Zamiast tego w doliczonym czasie gry niespodziewanie to Besiktas zmniejszył rozmiary porażki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Miralema Pjanicia piłkę do bramki głową skierował Francisco Montero.

Besiktas JK - Borussia Dortmund 1-2 (0-2)

Bramki: 0-1 Bellingham (20.), 0-2 Haaland (45+3.), 1-2 Montero (90+4.).

Liga Mistrzów
2021-09-15 18:45 | Stadion: Vodafone Park | Widzów: 22445 | Arbiter: Antonio Miguel Mateu Lahoz
Thomas Meunier55′
43′ Welinton Souza Silva
Mats Hummels70′
 90′ 45′ Francisco Javier Montero Rubio
Jude Victor William Bellingham  20′ 70′
77′ 78′ Atiba Hutchinson
Mahmoud Dahoud
90′ Rachid Ghezzal
Julian Brandt46′
Michy Batshuayi
Erling Haaland  45′ 86′
61′ Cyle Christopher Larin