Benfica Lizbona - SSC Napoli 1-2. Kilkanaście minut Zielińskiego

SSC Napoli pokonało Benfikę w Lizbonie 2-1, a tym samym wygrało grupę B Ligi Mistrzów. Piotr Zieliński zagrał kilkanaście minut.

Liga Mistrzów - sprawdź wyniki, terminarz, tabelę

SSC Napoli musiało wygrać, by zająć pierwsze miejsce w grupie B i teoretycznie lepsze rozstawienie w fazie pucharowej. Zadanie nie było jednak łatwe, bo w ostatnim meczu zagrało z Benfiką w Lizbonie.

W wyjściowym składzie Włochów nie znalazł się tym razem Piotr Zieliński, który w ostatnim spotkaniu ligowym przeciwko Interowi Mediolan strzelił gola i zaliczył asystę.

Tym razem Napoli dobrze radziło sobie bez Polaka. W 60. minucie do siatki trafił Jose Callejon, który dał gościom prowadzenie. Wcześniej znakomitym prostopadłym podaniem obsłużył go Dries Mertens.

W 72. minucie na boisku pojawił się Zieliński. Reprezentant Polski zmienił Marka Hamsika.

Bohaterem starcia z Benfiką był jednak Mertens. W 79. minucie postawił kropkę nad i - po indywidualnej akcji podwyższył na 2-0. W końcówce Benfica zdobyła jeszcze bramkę, ale było zbyt późno, by odwrócić losy tego spotkania.

W drugim meczu tej grupy Dynamo Kijów z przytupem pożegnało się z tegoroczną edycją Ligi Mistrzów. Ukraińcy rozbili Besiktas Stambuł aż 6-0, a goście mecz kończyli w dziewięciu po dwóch czerwonych kartkach. Dynamo jednak już przed meczem nie miało szans na awans do Ligi Europejskiej. W tych rozgrywkach zagrają Turcy.

Benfica Lizbona - SSC Napoli 1-2 (0-0)

Bramki: Raul Jimenez (87.), Jose Callejon (60.), Dries Mertens (79.)

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania)

Dynamo Kijów - Besiktas Stambuł 6-0 (4-0)

Bramki: Artem Besedin (9.), Andrij Jarmolenko (30. - karny), Witalij Bujalski (32.), Derlis Gonzalez (45+3), Serhij Sydorczuk (60.), Junior Moraes (77.)

Czerwona kartka: Andreas Beck (Besiktas, 29.), Vincent Aboubakar (Besiktas, 56.).

Sędzia: Craig Thomson (Szkocja)