Bayern Monachium - RB Salzburg 3-1 w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów. Gol Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał 3-1 RB Salzburg i zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski, który awansował na trzecie miejsce wśród strzelców wszech czasów Champions League.

Liga Mistrzów - sprawdź szczegóły

Dzisiejszy mecz był wyjątkowy dla Lewandowskiego. Polski napastnik zdobył już 71. bramkę w Lidze Mistrzów i zrównał się liczbą goli z legendarnym Raulem Gonzalezem. Obaj zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców LM w historii. Więcej bramek na koncie mają tylko Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

Bayern nie zagrał wybitnego spotkania, ale był wyjątkowo skuteczny. Miał też w bramce rewelacyjnego Manuela Neuera, który kilkukrotnie popisał się kapitalnymi paradami.

Przed przerwą mecz był wyrównany, ale to obrońcy tytułu schodzili do szatni z prowadzeniem. Robert Lewandowski w 43. minucie wykorzystał swój instynkt snajpera i z bliskiej odległości dobił do bramki strzał Thomasa Muellera.

Tuż po zmianie stron było już 2-0. Ładną akcję przeprowadził Kingsley Coman i zakończył ją płaskim strzałem sprzed pola karnego. Uderzenie zapewne obroniłby bramkarz, lecz piłka po drodze odbiła się od Maximiliana Woebera i zupełnie zmyliła Cicana Stankovicia.

1

Bayern miał wszystko pod kontrolą, ale sam wyciągnął rękę w kierunku rywala. Za niepotrzebny faul w środku pola drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Marc Roca, debiutujący w Lidze Mistrzów.

Gra w osłabieniu jednak nie była wielkim wyzwaniem dla Bawarczyków. Już dwie minuty później wynik brzmiał 3-0. Tym razem Lewandowski rozrzucił akcję do skrzydła, a Coman zacentrował prosto na głowę wprowadzonego z ławki Leroy'a Sane. Niemiecki zawodnik nie mógł chybić z bliskiej odległości.

Salzburg atakował przez ostatni kwadrans, ale stać go było jedynie na honorową bramkę Mergima Berishy. Sędzia długo sprawdzał, czy napastnik nie znajdował się na spalonym, ale ostatecznie gola uznał.

W końcówce dwukrotnie popisywał się też Neuer, który bronił strzały z bliskiej odległości. Bayern kończył grę w kombinacyjnym ustawieniu, z Leonem Goretzką na prawej obronie.

Gospodarze z kompletem punktów zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej. Salzburg ma na koncie jeden punkt - dwa mniej niż Lokomotiw z którym zmierzy się w kolejnej rundzie. Skład tabeli uzupełnia Atletico Madryt (pięć punktów).

Wojciech Górski

Bayern Monachium - RB Salzburg 3-1 (1-0)

Bramka:
1-0 Lewandowski (43.), 2-0 Woeber (55. - samobójczy), 3-0 Sane (68.), 3-1 Berisha (73.).

Czerwona kartka: Bayern - Roca (66. - za dwie żółte).

FC Salzburg
24′ Manuel Neuer
Cican Stanković
63′ Benjamin Pavard
Rasmus Kristensen Nissen
Jerome Boateng
André Ramalho Silva
David Alaba
Maximilian Wöber
79′ Chris Richards
Andreas Ulmer
Leon Goretzka
Zlatko Junuzović71′
62′ Serge Gnabry
Enock Mwepu72′
 52′ 78′ Kingsley Coman
Dominik Szoboszlai71′
48′ 66′ Marc Roca Junqué
Mohamed Camara90′
Thomas Mueller
Mërgim Berisha  73′
 42′ Robert Lewandowski
Sékou Koïta58′
Alexander Nübel
Carlos Miguel Coronel
Bright Akwo Arrey-Mbi
Alexander Walke
63′ Lucas Hernández Pi
Patrick Farkas
78′ . Douglas Costa
Jérôme Junior Onguéné
79′ Aginaga Javi Martinez