Reklama

Reklama

Bayern - Benfica 1-0. Lewandowski jednym z najsłabszych na boisku

​Robert Lewandowski był - zdaniem europejskich mediów - jednym z najsłabszych zawodników Bayernu Monachium w pierwszym meczu ćwierćfinałowym LM z Benfiką Lizbona. "Polak zagrał słabo i podejmował głupie decyzje" - czytamy w pomeczowych relacjach.

Liga Mistrzów. Wyniki i statystyki - kliknij tutaj!

Dziennikarze europejskich mediów są zgodni - Bayern w starciu z Benfiką zaprezentował się przeciętnie. Na tle słabo grającego zespołu Pepa Guardioli wyróżniał się tylko Arturo Vidal, który zresztą strzelił gola na wagę zwycięstwa.

Bardzo niskie oceny za swój występ zebrał tymczasem Robert Lewandowski. "Obrońcy Benfiki byli jak przykute do Polaka i gryzące go po piętach psy. Napastnik pracował ciężko, ale nie mógł nic zrobić" - pisze portal ran.de, który przyznał Polakowi notę 4 (skala 6 do 1, gdzie 1 to maksymalna ocena).

Reklama

"To nie była noc Lewandowskiego. Defensywa Benfiki nie zostawiła mu miejsca na działanie" - napisali z kolei dziennikarze goal.com. Angielski portal ocenił Polaka na 2 w skali do 5.

ESPN przyznał "Lewemu" notę 5 w skali do dziesięciu. "Napastnik Bayernu w pierwszej połowie był bezbarwny, znacznie lepiej spisał się w drugiej odsłonie. Miał szansę rozstrzygnąć rywalizację w końcówce, ale niepotrzebnie odegrał do Lahma" - czytamy.

Bardzo niską notę otrzymał Lewandowski od redakcji portalu bayerncentral.com. Polak dostał 2 w skali do 5, a gorzej oceniono tylko Thomasa Muellera i Douglasa Costę.

"Lewandowski miał dobre okazje, ale najpierw próbował głupiej piętki, a potem niecelnie odgrywał do Lahma. Na plus trzeba zaliczyć to, że miał niewielki udział przy bramce dla Bayernu, kiedy podał piłkę do Bernata, a ten zaliczył asystę" - opisano występ napastnika.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy