Atletico Madryt - RB Salzburg 3-2 w 2. kolejce Ligi Mistrzów

Atletico Madryt z trudem pokonało 3-2 RB Salzburg w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów. Bohaterem meczu strzelec dwóch goli Joao Felix.

Liga Mistrzów: zobacz szczegóły

Początek meczu wskazywał na to, że Atletico odniesie dziś łatwe zwycięstwo. Na boisku szalał Joao Felix, który był bliski zdobycia cudownej bramki przewrotką. Jego strzał trafił jednak w poprzeczkę.

W 29. minucie drużynę Diego Simeone na prowadzenie wyprowadził strzałem z dystansu Marco Llorente. Tuż przed przerwą niespodziewanie odpowiedział jednak Salzburg - Dominik Szoboszlai huknął nie do obrony i sprawił, że austriacka ekipa wróciła do gry.

Goście poszli za ciosem i już kilkadziesiąt sekund po zmianie stron wyszli na prowadzenie. Po znakomitym podaniu krosowym i kolejnym podaniu wzdłuż bramki Mergim Berisha wślizgiem wpakował piłkę do pustej bramki!

Atletico było podstawione pod ścianą, ale odpowiedziało bardzo szybko. Luis Suarez, Angel Correa i Joao Felix rozmontowali obronę rywali i ostatni z nich z bliskiej odległości nie mógł chybić. W 52. minucie wynik brzmiał 2-2.

Szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy w końcówce meczu przechylił Felix. Portugalczy znakomicie odnalazł się w polu karnym i zdobył bramkę na 3-2!

Atletico dzięki wygranej wskoczyło na drugie miejsce w tabeli, ustępując mającemu komplet punktów Bayernowi. RB Salzburg i Lokomotiw Moskwa mają na razie po jednym punkcie.

Atletico Madryt - RB Salzburg 3-2 (1-1)

Bramki: 1-0 Llorente (29.), 1-1 Szoboszlai (40.), 1-2 Berisha (47.), 2-2 Felix (52.), 3-2 Felix (85.).

Zobacz raport meczowy

Liga Mistrzów
2020-10-27 21:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Arbiter: Ovidiu Hațegan

André Ramalho Silva12′
47′ (samob.) Felipe Augusto de Almeida Monteiro
Maximilian Wöber23′ 63′
82′ Renan Augusto Lodi dos Santos
Andreas Ulmer
Ángel Martín Correa
Mohamed Camara
 29′ 64′ Marcos Llorente Moreno
Enock Mwepu
82′ Hector Herrera
Dominik Szoboszlai  40′
Jorge Resurrecion Merodio Koke
Zlatko Junuzović63′
82′ Luis Suarez
Mërgim Berisha
 52′, 85′ João Félix Sequeira
Patson Daka30′
Ivo Grbić
Carlos Miguel Coronel
José Gimenez
Alexander Walke
82′ Mario Hermoso Canseco
Patrick Farkas
Manuel Sánchez De La Peña
Jérôme Junior Onguéné63′
Ricard Sánchez Sendra
Oumar Mickael Solet Bomawoko
82′ Thomas Lemar
Albert Vallci
82′ Lucas Torreira Di Pascua