Atletico Madryt - Lokomotiw Moskwa 0-0 w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Cały mecz Macieja Rybusa i Grzegorza Krychowiaka

W 4. kolejce grupy A Ligi Mistrzów Atletico Madryt bezbramkowo zremisowało z Lokomotiwem Moskwa. Z dobrej strony pokazali się Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak, którzy zagrali cały mecz w barwach rosyjskiego zespołu.

Liga Mistrzów
2020-11-25 21:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Arbiter: Slavko Vinčić
Atletico Madryt
Lokomotiw Moskwa
0
0

Pierwszy mecz pomiędzy drużyną Diego Simeone a Lokomotiwem zakończył się wynikiem 1-1. We wtorek rozpoczęła się runda rewanżowa i obie drużyny spotykały się po raz kolejny.

Podstawowymi piłkarzami Lokomotiwu są Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak. Teraz też znaleźli się w składzie.

Atletico od początku rzuciło się do ataku. Już w drugiej minucie, groźnie uderzał Joao Felix, ale nie trafił w bramkę. Pięć minut później z bliska głową strzelał Yannick Carrasco. Trafił jednak w stojącego na linii bramkowej Rybsua.

Atletico się nie poddawało i cały czas atakowało. Nie miało jednak szczęścia. W 12. minucie Guilherme świetnie uratował swój zespół po strzale Marcosa Llorente.

Później bramkarz Lokomotiwu jeszcze kilkukrotnie świetnie interweniował. To jemu Rosjanie zawdzięczali bezbramkowy remis do przerwy.

W drugiej połowie napór Atletico nie był aż tak zdecydowany. Lokomotiw dobrze się bronił.

W 68. minucie piłka jednak wpadła do siatki zespołu z Rosji. Carrasco uderzał z rzutu wolnego, ale trafił w mur. Dobitka była groźniejsza, ale Guilherme zdołał ją odbić. Piłka spadła pod nogami Koke, który trafił do bramki. Gol nie został jednak uznany. Po weryfikacji VAR okazało się bowiem, że Hiszpan był na spalonym.

Ostatecznie Atletico nie zdołało strzelić zwycięskiego gola. Miało kilka okazji, ale Lokomotiw dobrze, a czasami bardzo szczęśliwie się bronił. W efekcie obie ekipy podzieliły się punktami.

Polacy pokazali się bardzo dobrze. Rybus świetnie wyglądał w defensywie. Z kolei Krychowiak był motorem napędowym ataków Lokomotiwu. W doliczonym czasie mógł mieć asystę, ale Ze Luis stracił piłkę w polu karnym po podaniu Polaka.

Murilo Cerqueira Paim
60′ Renan Augusto Lodi dos Santos
Maciej Rybus
Jorge Resurrecion Merodio Koke
Władisław Ignatjew
60′ Marcos Llorente Moreno
Daniil Kulikov
80′ Yannick Carrasco
Andrey Savin
60′ Mario Hermoso Canseco
Vitali Lystsov
Ricard Sánchez Sendra
Stanislav Magkeev76′
60′ Thomas Lemar
Maksim Mukhin
80′ Sergio Camello Pérez