Atletico Madryt - Chelsea Londyn 0-1 (0-0). Liga Mistrzów

23 lutego na Arena Naţională w Bukareszcie odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Atletico i Chelsea FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Chelsea FC 1-0.

O. Giroud 68'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Chelsea FC (”The Blues”) wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Masonowi Mountowi z drużyny Chelsea FC. Była to pierwsza minuta spotkania.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Llorentego z Atletico, a w 64. minucie Jorginha z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla ”The Blues” zdobył Olivier Giroud w 68. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 74. minucie Mason Mount zastąpił N'Gola Kantégo. W tej samej minucie w zespole ”The Blues” doszło do zmiany. Hakim Ziyech wszedł za Mateo Kovaczicia. Po chwili trener ”The Blues” postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Calluma Hudsona-Odoiego wszedł Reece James, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie ”The Blues” utrzymać prowadzenie.

Między 82. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atletico: Ángel Correa, Saúl, João Félix, Hermoso, na ich miejsce weszli: Moussa Dembélé, Lucas Torreira, Renan Lodi, Vitolo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Oliviera Girouda, Tima Wernera zajęli: Kai Havertz, Christian Pulisic. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Thomasowi Lemarowi z Atletico.

Edouard Mendy
63′ Marcos Llorente Moreno
Cesar Azpilicueta
Stefan Savić
Andreas Christensen
Felipe Augusto de Almeida Monteiro
Antonio Ruediger
89′ Mario Hermoso Canseco
Callum Hudson-Odoi80′
82′ Ángel Martín Correa
Luiz Frello Jorginho64′
Jorge Resurrecion Merodio Koke
Mason Mount88′ 1′ 74′
85′ . Saul Niguez
Mateo Kovaczić74′
90′ Thomas Lemar
Marcos Alonso
84′ Joao Félix Sequeira
Emerson Palmieri dos Santos
84′ Renan Augusto Lodi dos Santos
Kai Havertz87′
82′ Moussa Dembélé
Billy Gilmour
85′ Lucas Torreira Di Pascua
Kurt Happy Zouma
89′ Victor Machin Perez Vitolo
Christian Pulisic

Tamy Abraham

Reece James80′

Zespół Chelsea FC był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Jedenastka ”The Blues” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna Atletico w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół ”The Blues” w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.