Atletico Madryt - AC Milan 0-1 (0-0). 5. kolejka Ligi Mistrzów

W spotkaniu 5. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 24 listopada, drużyna Atletico przegrała z AC Milan 0-1 (0-0). Mecz na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie obejrzało 61 019 widzów.

Liga Mistrzów
2021-11-24 21:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Widzów: 61019 | Arbiter: Slavko Vinčić
Atletico Madryt
AC Milan
0
1
Junior Messias 87'

Jedenastka AC Milan (”Rossoneri”) przed meczem zajmowała 27. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Atletico wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Olivierowi Giroudowi z AC Milan. Była to 27. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Marcosowi Llorentemu z jedenastki gospodarzy. Trener Atletico postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Thomasa Lemara i na pole gry wprowadził napastnika Ángela Correę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Hermoso został zmieniony przez Renana Lodiego. Między 65. a 81. minutą, boisko opuścili ”Rossoneri”: Sandro Tonali, Rade Krunić, Pierre Kalulu, Olivier Giroud, Brahim Díaz, na ich miejsce weszli: Tiemoué Bakayoko, Junior Messias, Alessandro Florenzi, Zlatan Ibrahimovic, Ismaël Bennacer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luisa Suareza, Rodriga De Paula, Antoine'a Griezmanna zajęli: Matheus Cunha, Szime Vrsaljko, Geoffrey Kondogbia. W 67. minucie kartką został ukarany Tiemoué Bakayoko, zawodnik gości.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Junior Messias dla jedenastki AC Milan. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Franck Kessié.

W doliczonej trzeciej minucie meczu kartkę obejrzał Theo Hernández z AC Milan.

Pierre Kazeye Rommel Kalulu Kyatengwa65′
64′ Mario Hermoso Canseco
Simon Kjaer
José Gimenez
Alessio Romagnoli
60′ Marcos Llorente Moreno
Theo Bernard François Hernández90′
77′ Rodrigo Javier De Paul
Sandro Tonali65′
64′ Thomas Lemar
Alexis Jesse Saelemaekers
Yannick Carrasco
Rade Krunić65′
Jorge Resurrecion Merodio Koke
Franck Yannick Kessié
81′ Antoine Griezmann
Brahim Abdelkader Díaz78′
77′ Luis Suarez
Olivier Giroud27′ 66′
Benjamin Lecomte
Sebastiano Desplanches
Francisco Manuel Gonzalez Verjara
Antonio Mirante
64′ Renan Augusto Lodi dos Santos
Fodé Ballo Touré
77′ Szime Vrsaljko
Alessandro Florenzi65′
Hector Herrera
Matteo Gabbia
81′ Geoffrey Edwin Kondogbia
Tiemoué Bakayoko65′ 67′
77′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Ismaël Bennacer78′
64′ Ángel Martín Correa
Rafael Alexandre Conceição Leão

Zlatan Ibrahimovic66′

Daniel Maldini

Junior Walter Messias65′  87′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.