Atalanta Bergamo - Real Madryt 0-1 (0-0). Liga Mistrzów

24 lutego na Gewiss Stadium w Bergamie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Atalanta BC i Realu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu 1-0.

F. Mendy 86'

Już w pierwszej połowie drużyna Atalanta BC została osłabiona. Po kwadransie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Remo Freuler osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W 23. minucie żółtą kartkę dostał Casemiro, piłkarz gości. W 30. minucie Duván Zapata został zmieniony przez Maria Pašalicia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ferlanda Mendy'ego z Realu, a w 71. minucie Robina Gosensa z drużyny przeciwnej. W 56. minucie Luis Muriel został zmieniony przez Josipa Ilicicia, co miało wzmocnić drużynę Atalanta BC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Viníciusa Júniora na Mariana Díaza w 57. minucie oraz Asensia na Sergia Arribasa w tej samej minucie.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole ”Królewskich” doszło do zmiany. Hugo Duro wszedł za Isca. W 86. minucie boisko opuścili piłkarze Atalanta BC: Rusłan Malinowski, José Palomino, a na ich miejsce weszli Josip Ilicić, Joakim Maehle.

Mimo że drużyna Realu nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 111 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W tej samej minucie wynik ustalił Ferland Mendy. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luka Modrić.

Thibaut Courtois
86′ Joakim Maehle Pedersen
Luka Modrić
18′ Remo Marco Freuler
Casemiro23′
Matteo Pessina
Toni Kroos
72′ Robin Gosens
Marco Asensio Willemsen76′
56′ Luis Fernando Muriel Fruto
Alarcon Suarez Isco76′
30′ Duván Esteban Zapata Banguera
Hugo Duro Perales76′
86′ Rusłan Malinowski
Sergio Arribas Calvo76′
Aleksiej Miranczuk
Mariano Díaz Mejía57′
86′ José Luis Palomino
Miguel Gutiérrez Ortega
Matteo Ruggeri

56′ 86′ Josip Ilicić

30′ Mario Pašalić

Zespół Realu był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną czerwoną kartkę zawodnikom Atalanta BC w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Drużyna gospodarzy wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół ”Królewskich” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.