Atalanta Bergamo - Liverpool FC 0-5 w 3. kolejce Ligi Mistrzów

Liverpool pokonał Atalantę Bergamo 5-0 w meczu 3. kolejki grupy D Ligi Mistrzów. Napastnik "The Reds" Diogo Jota popisał się hat-trickiem.

S. Mané 49'

Początek był wyrównany. Obie ekipy wymieniały ciosy. Jednak za sprawą Diogo Joty to Liverpool przechylił szalę na swoją korzyść.

Portugalczyk zaliczył hat-tricka. Dwie bramki zdobył w pierwszej połowie.

Otworzył wynik w 16. minucie, kiedy wygrał pojedynek biegowy z Jose Palomino i trafił do siatki. W 33. minucie podwyższył prowadzenie Liverpoolu. Świetnie znalazł się w polu karnym. Przyjęciem piłki zgubił rywala i strzałem w "krótki" róg pokonał bramkarza.

"The Reds" na tym nie poprzestali. Kontrolowali wydarzenia na boisku i wydawało się, że w drugiej połowie skupią się na dowiezieniu przewagi do końca meczu. Taka gra nie leży jednak w mentalności zespołów prowadzonych przez Juergena Kloppa. Jego podopieczni zadali więc kolejne szybkie ciosy. W ciągu ośmiu pierwszych minut drugiej części strzelili trzy gole.

Zaraz po wznowieniu gry do siatki trafił Mohamed Salah. W kolejnej akcji bramkę zdobył Sadio Mane. Senegalczyk mógł strzelić już w pierwszej połowie, ale wtedy na drodze stanął mu Marco Sportiello.

Bramkarz Atalanty gorzej zachował się w 54. minucie. Wyszedł do piłki zagranej na wolne pole. Przejął ją jednak Jota, minął golkipera i trafił do pustej bramki, ustalając wynik spotkania.

Gospodarze do końca walczyli choćby o honorowe trafienie. Najbliżej tego byli w 62. minucie, kiedy Duvan Zapata trafił w poprzeczkę. Napastnik Atalanty miał kilka dobrych okazji, ale nie potrafił pokonać Alissona. W doliczonym czasie w końcu to mu się udało, ale był na spalonym.

Dla Liverpoolu było to trzecie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. "The Reds" są liderem grupy D z kompletem punktów. Atalanta przegrała pierwsze spotkanie. Ma cztery "oczka" i zajmuje trzecie miejsce. W drugim meczu tej grupy Ajax Amsterdam pokonał duńskie Midtjylland 2-1.

Joe Gomez
81′ Hans Hateboer
Andrew Robertson66′
63′ Mario Pašalić
Curtis Jones21′
Remo Freuler
Georginio Wijnaldum21′ 82′
81′ Johan Andrés Mojica Palacio
Jordan Henderson65′
81′ Alejandro Gomez
Mohamed Salah  47′
53′ Luis Fernando Muriel Fruto
Adrián San Miguel del Castillo
81′ Fabio Depaoli
Joel Matip
Cristian Gabriel Romero
Konstantinos Tsimikas82′
81′ Matteo Ruggeri
Neco Williams82′
Giorgio Scalvini
Jake Cain
Josip Ilicić
Naby Deco Keita66′
63′ Rusłan Malinowski