Alashkert FC - Connah's Quay Nomads FC 1-0 (0-0,0-0). Liga Mistrzów

14 lipca na Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht w Erywaniu odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Alashkert FC a Connah's Quay Nomads. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Alashkert FC 1-0. Ponieważ w pierwszym starciu padł remis 2-2 rozegrano dogrywkę, po której był wynik 1-0 i awans wywalczyła drużyna Alashkert FC. Pojedynek obejrzało 4 000 widzów.

Liga Mistrzów
2021-07-14 17:00 | Stadion: Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht | Widzów: 4000 | Arbiter: Ondřej Pechanec
Alashkert FC
Connah's Quay Nomads FC
1
0
PO DOGRYWCE
V. Bezecourt 112'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Alashkert FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Connah's Quay Nomads była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w piątej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jamesowi Insallowi i Aleksandarowi Glišiciowi.

Drugą połowę jedenastka Alashkert FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aleksandara Glišicia wszedł Rumyan Hovsepyan. W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Didiera Kadio z Alashkert FC, a w 62. minucie Johna Disneya z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie José Embaló zastąpił Grigora Aghekyana. W tej samej minucie w drużynie Alashkert FC doszło do zmiany. Branko Mihajlović wszedł za Jamesa. Trener Alashkert FC postanowił zagrać agresywniej. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia zmienił pomocnika Davida Davidyana i na pole gry wprowadził napastnika Nikitę Tankova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Tom Moore
52′ Didier Boris Kadio
Kris Owens
62′ James Santos das Neves
Aeron Edwards
Taron Woskanjan
Callum Neil Morris
90′ David Davidyan
Declan Poole
120′ Artak Grigoryan
Craig Carl Curran
111′ David Khurtsidze
Jordan Davies
62′ José Alberto Djaló Embaló
James Insall45′ 105′
45′ 46′ Aleksandar Glišić
Charlie Holland
62′ 93′ Grigor Aghekyan

120′ Wangu Batista Gome

111′  112′ Vincent Bezecourt

46′ Rumyan Hovsepyan

62′ Branko Mihajlović

90′ Nikita Tankov

W 93. minucie sędzia pokazał kartkę Grigorowi Aghekyanowi, zawodnikowi Alashkert FC. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w drużynie Connah's Quay Nomads doszło do zmiany. Aron Williams wszedł za Jamesa Insalla.

W 111. minucie w jedenastce Alashkert FC doszło do zmiany. Vincent Bezecourt wszedł za Davida Khurtsidzego.

W dogrywce jedyną bramkę meczu zdobył Vincent Bezecourt dla zespołu Alashkert FC. Bramka padła w tej samej minucie. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 120. minucie, w jedenastce Connah's Quay Nomads za Jamiego Mullana wszedł Harry Owen, a w drużynie Alashkert FC Artak Grigoryan zmienił Wangu Batistę.

Dogrywkę wygrała drużyna gospodarzy która strzeliła jednego gola.

Piłkarze Alashkert FC otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Alashkert FC wymieniła sześciu zawodników. Natomiast zespół gości wymienił dwóch graczy.