Ajax Amsterdam - FK Rostów 1-1 w el. Ligi Mistrzów

Ajax Amsterdam niespodziewanie tylko zremisował na swoim stadionie z rosyjskim FK Rostów 1-1 w meczu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jedynego gola dla wicemistrzów Holandii strzelił Davy Klaassen.

Liga Mistrzów. Wyniki i statystyki - kliknij tutaj!

Ajax fatalnie rozpoczął spotkanie z Rostowem i już w 13. minucie stracił bramkę. Rzut wolny z około 25 metrów wykonywał Christian Noboa. Ekwadorczyk uderzył bardzo sprytnie - piłka skozłowała jeszcze przed bramkarzem i wpadła do siatki.

Gospodarze rzucili się do ataku i dopięli swego w 38. minucie. Riechedly Bazoer uderzył na bramkę, a piłkę ręką zablokował Cesar Navas. Sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił silnym strzałem pod poprzeczkę Davy Klaassen.

Ajax miał zdecydowaną przewagę, ale goście umiejętnie się bronili, a gdy zawodziła defensywa, w bramce dobrze spisywał się Sosłan Dżanajew. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 1-1 i przed rewanżem w lepszej sytuacji są wicemistrzowie Rosji.

Ajax Amsterdam - FK Rostów 1-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Noboa (13.), 1-1 Klaassen (38. karny)