Ajax Amsterdam - Borussia Dortmund 4-0 (2-0). 3. kolejka Ligi Mistrzów

19 października na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie odbyło się starcie 3. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami AFC Ajax i Borussii Dortmund. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AFC Ajax 4-0. Pojedynek obejrzało 54 029 widzów.

Liga Mistrzów
2021-10-19 21:00 | Stadion: Johan Cruijff Arena | Widzów: 54029 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
S. Haller 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Borussii Dortmund wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Borussii Dortmund Marco Reus.

Niedługo później Daley Blind wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC Ajax , strzelając kolejnego gola w 25. minucie meczu. Asystę zanotował Sébastien Haller.

W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Edsona Alvareza z AFC Ajax, a w 41. minucie Axela Witsela z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Borussii Dortmund rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nica Schulza wszedł Emre Can. W 53. minucie Donyell Malen zastąpił Thorgana Hazarda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AFC Ajax w 57. minucie spotkania, gdy Antony zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Sébastien Haller.

W 69. minucie w drużynie AFC Ajax doszło do zmiany. Davy Klaassen wszedł za Stevena Berghuisa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AFC Ajax w 72. minucie spotkania, gdy Sébastien Haller strzelił czwartego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Daleya Blinda.

Między 76. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze AFC Ajax: Antony, Noussair Mazraoui, Sébastien Haller, na ich miejsce weszli: David Neres, Devyne Rensch, Mohamed Daramy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thomasa Meuniera, Matsa Hummelsa, Juliana Brandta zajęli: Marius Wolf, Marin Pongracic, Ansgar Knauff. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Jurriën Timber z AFC Ajax. Była to 90. minuta spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Gregor Kobel
83′ Noussair Mazraoui
Thomas Meunier79′
90′ Jurriën David Norman Timber
Manuel Obafemi Akanji
Lisandro Martínez
Mats Hummels79′
 25′ Daley Blind
Nico Schulz46′
33′ Edson Alvarez
Jude Victor William Bellingham
 57′ 76′ Antony Matheus dos Santos
Julian Brandt88′
Dušan Tadić
Axel Witsel41′
Ryan Jiro Gravenberch
Marco Reus 11′ (samob.)
69′ Steven Berghuis
Erling Haaland
 72′ 83′ Sébastien Haller
Donyell Malen53′
Jay Gorter
Marwin Hitz
Charlie Terence Setford
Luca Unbehaun
83′ Devyne Fabian Jairo Rensch
Marin Pongracic79′
Perr Schuurs
Dan-Axel Zagadou
Nicolas Tagliafico
Emre Can46′
69′ Davy Klaassen
Reinier Jesus Carvalho
Mohammed Kudus
Thorgan Ganael Francis Hazard53′
Kenneth Ina Dorothea Taylor
Ansgar Knauff88′
83′ Mohamed Daramy
Felix Passlack
Zakaria Labyad
Marius Wolf79′
76′ David Neres Campos
Steffen Tigges
Danilo Pereira da Silva

Zawodnicy AFC Ajax obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Borussii Dortmund w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.