AC Sparta Praga - Rapid Wiedeń 2-0 (1-0). Liga Mistrzów

28 lipca na Generali Česká pojišťovna Arena w Pradze odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Spartej Pragi a Rapidu. Mecz zakończył się zwycięstwem Spartej Pragi 2-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężył zespół Rapidu tylko 2-1, więc awans wywalczyła jedenastka Spartej Pragi. Starcie obejrzało 9 105 widzów.

Liga Mistrzów
2021-07-28 20:30 | Stadion: Generali Česká pojišťovna Arena | Widzów: 9105 | Arbiter: Bobby Madden
AC Sparta Praga
Rapid Wiedeń
2
0
D. Moberg-Karlsson 16'
J. Pešek 81'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Rapidu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Richard Strebinger z Rapidu. Była to 15. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartej Pragi w 16. minucie spotkania, gdy Jens Moberg-Karlsson strzelił z karnego pierwszego gola. W 35. minucie za Davida Pavelkę wszedł Michal Sáček.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Spartej Pragi.

Między 59. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Rapidu: Leo Greiml, Ercan Kara, Kelvin Arase, na ich miejsce weszli: Christopher Dibon, Christoph Knasmüllner, Thorsten Schick. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Caspera Højera, Jensa Moberga-Karlssona zajęli: Matěj Polidar, Ladislav I.

Drużyna Rapidu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Jakub Pešek. Przy strzeleniu gola pomógł Adam Hložek.

W 86. minucie w drużynie Rapidu doszło do zmiany. Jonas Auer wszedł za Dejana Petroviča. Od 89. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Richard Strebinger15′
90′ Tomáš Wiesner
Filip Stojković
Lukáš Štetina
Leo Greiml59′
Dávid Hancko
Kevin Wimmer89′
62′ Casper Højer Nielsen
Maximilian Ullmann
35′ David Pavelka
Kelvin Arase78′
89′ Borzek Doczkal
Lion Schuster
Ladislav Krejčí
Marco Grüll
 16′ (k.) 77′ Jens David Joacim Moberg-Karlsson
Dejan Petrovič86′
Adam Hložek
Taxiarchis Fountas
 81′ Jakub Pešek
Jonas Antonius Auer86′
77′ Ladislav Krejczi
Benjamin Kanurić
62′ Matěj Polidar
Christoph Knasmüllner78′
35′ Michal Sáček
Thorsten Schick78′
Filip Souček
Oliver Strunz
Lukáš Juliš

Matěj Pulkrab

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół Spartej Pragi wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.