AC Sparta Praga - AS Monaco 0-2 (0-1). Liga Mistrzów

W meczu rozgrywek Ligi Mistrzów, który rozegrany został 3 sierpnia, drużyna Spartej Pragi przegrała z AS Monaco 0-2 (0-1). Mecz na Generali Česká pojišťovna Arena w Pradze obejrzało 10 533 widzów.

Liga Mistrzów
2021-08-03 19:00 | Stadion: Generali Česká pojišťovna Arena | Widzów: 10533 | Arbiter: Michael Oliver
AC Sparta Praga
AS Monaco
0
2
A. Tchouaméni 37'
K. Volland 59'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę AS Monaco w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Aurélien Tchouaméni. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aleksandr Gołowin.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Monaco.

Na drugą połowę drużyna Spartej Pragi wyszła w zmienionym składzie, za Jensa Moberga-Karlssona wszedł Lukáš Juliš. W 57. minucie w jedenastce AS Monaco doszło do zmiany. Sofiane Diop wszedł za Wissama Ben Yeddera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Monaco w 59. minucie spotkania, gdy Kevin Volland strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Sofiane Diop.

W 60. minucie Borzek Doczkal został zmieniony przez Adama Karabca. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Aurélienowi Tchouaméniemu z AS Monaco. Była to 83. minuta spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Benoît Badiashile Mukinayi22′
17′ 77′ Matěj Polidar
Caio Henrique Oliveira Silva
Michal Sáček
Youssouf Fofana5′
60′ Borzek Doczkal
Gelson Martins88′
34′ David Pavelka
Aleksandr Gołowin76′
46′ Jens David Joacim Moberg-Karlsson
Vito Mannone
77′ Andreas Aalen Vindheim
Chrislain Iris Aurel Matsima
Adam Gabriel
Strahinja Pavlović
Martin Vitík
Djibril Sidibé
60′ Adam Karabec
Ismail Joshua Jakobs76′
46′ Lukáš Juliš
Anthony Musaba88′
Matěj Pulkrab
Pietro Pellegri

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Spartej Pragi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.