AC Milan - Atletico Madryt. Liga Mistrzów. Gospodarze nie wytrwali w osłabieniu

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów AC Milan przez pół godziny dominował nad Atletico Madryt, zdobył gola, ale wszystko zmieniło się po wyrzuceniu z boiska Francka Kessiego. Goście długo bili głową w mur, ale w końcu dopięli swego i w doliczonym czasie zapewnili sobie trzy punkty, wygrywając 2-1.

Kibice Milanu meczu w Lidze Mistrzów na San Siro nie widzieli od siedmiu lat. Dla Rossonerich powrót do elitarnych rozgrywek nie przyniósł nawet punktu. Przegrali 2-3 na wyjeździe z Liverpoolem, ale napędzili stracha rywalom. Prowadzili nawet 2-1, ale Anglicy odwrócili losy spotkania.

AC Milan - Atletico: rewanż za 2014 rok

Przed meczem trudniejsza sytuacja kadrowa była wśród gospodarzy. Z ważnych piłkarzy brakowało kontuzjowanych Tiemoue Bakayoko, Zlatana Ibrahimovicia czy Simona Kjaera.

W 2014 roku z 1/8 finału Milan wyeliminowało właśnie Atletico. Wówczas wygrało zarówno u siebie (4-1), jak i w Mediolanie (1-0). Jak się okazuje siedem la to szmat czasu. Żadnego piłkarza z kadry meczowej z tamtego meczu, nie było we wtorek. W Atletico tylko jeden pamiętał tamte spotkania - Koke.

AC Milan - Atletico: świetny Diaz, gol Leao

Mediolańczycy jakby jednak pamiętali te bolesne porażki, bo od początku zaatakowali z pasją. Próbowali różnych sposobów - szybka wymiana piłki, prostopadle zagania, długi crossy, ale Atletico w defensywie imponowało spokojem. Za to w ofensywie goście niezbyt sobie radzili.

Pierwszy celny strzał oddał dopiero w 17. minucie Brahim Diaz, ale Jan Oblak bez problemów złapał piłkę. Po chwili Słoweniec wykazał się kunsztem, kiedy wygrał sytuację sam na sam z Ante Rebiciem. Minutę później już nie miał szans. Diaz zakręcił obroną Atletico i wyłożył piłkę Rafaelowi Leao, który z linii pola karnego pokonał Oblaka.

AC Milan - Atletico: czerwona kartka Kessiego

Wszystko układało się po myśli AC Milan do 29. minuty. Wtedy Franck Kessie kolejny raz sfaulował rywala i sędzia Cuneyt Cakir po raz drugi pokazał mu żółtą kartkę, a za chwilę czerwoną.

Atletico nie rozpoczęło jednak frontalnego ataku. To nawet Milan stworzył kilka groźniejszych okazji - m.in. Leao trafił z przewrotki w poprzeczkę, ale okazało się, że był na spalonym. Gospodarze przetrwali do przerwy bez straty gola. Do momentu straty zawodnika Milan miał 58 procent posiadania piłki.

AC Milan - Atletico: Simeone rzuca wszystko do boju

Na druga połowę trener Diego Simeone wpuścił dwóch nowych zawodników. To miało pomóc Atletico w stwarzaniu sytuacji. I goście zaczęli zyskiwać przewagę. W 54. minucie powinien być remis. Joao Felix wypatrzył Luisa Suareza i idealnie dośrodkował, ale napastnik Atletico uderzył głową tuż obok słupka.

AC Milan - Atletico: zwycięstwo gości w doliczonym czasie

W 57. minucie boisko opuścił kontuzjowany Diaz, a San Siro pożegnało go owacją na stojąco. Szkoleniowiec Atletico szybko wykorzystał wszystkie zmiany, by jego piłkarze odwrócili losy spotkania.

Włosi dobrze radzili sobie w obronie, ale nie brakowało spięć w polu karnym. O kiepskiej formie Atletico świadczy fakt, że pierwszy celny strzał oddali w 77. minucie. Thomas Lemar nie był w stanie zaskoczyć Mike’a Maignana. W końcu jednak obrona gospodarzy padła. Zupełnie niewidoczny Antoine Griezmann uprzedził Alessia Romagnolego i był remis. Było jeszcze sporo czasu, by Atletico przechyliło szalę na swoją korzyść. Dramat Milanu rozpoczął się w 93. minucie, kiedy sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Kalulu. Z 11 metrów trafił Suarez.

Liga Mistrzów
2021-09-28 21:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 35374 | Arbiter: Cüneyt Çakιr

AC Milan
90′ Mike Maignan
José Gimenez
69′ Theo Bernard François Hernández
Mario Hermoso Canseco46′
81′ Ismaël Bennacer
Geoffrey Edwin Kondogbia60′ 64′
79′ 82′ Alexis Saelemaekers
Marcos Llorente Moreno
 20′ 57′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Yannick Carrasco46′
15′ 29′ Franck Yannick Kessié
Jorge Resurrecion Merodio Koke61′
57′ Brahim Abdelkader Díaz
Ángel Martín Correa
29′ 34′ Ante Rebić
Luis Suarez  90′ (k.)
Andreas Kristoffer Jungdal
Christian Gómez Vela
Ciprian Tatarusanu
Benjamin Lecomte
57′ Fodé Ballo Touré
Sergio Camus Perojo
81′ Alessandro Florenzi
Renan Augusto Lodi dos Santos46′
Matteo Gabbia
Szime Vrsaljko
82′ Pierre Kazeye Rommel Kalulu Kyatengwa