Reklama

Reklama

Abidal w składzie Barcelony na sezon 2012/13 piłkarskiej Ligi Mistrzów

Francuz Eric Abidal, który w kwietniu przeszedł operację przeszczepu wątroby, znalazł się w składzie Barcelony na rozpoczynające się 18 września rozgrywki grupowe piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Nazwisko 32-letniego Francuza widnieje na liście zawodników "Blaugrany" opublikowanej we wtorek na oficjalnej stronie internetowej UEFA. Znalazł się na niej również Hiszpan David Villa, który opuścił wiosenną rundę tych rozgrywek po tym, jak złamał nogę w meczu klubowych mistrzostw świata w grudniu 2011 roku.

U Abidala w ubiegłym roku zdiagnozowano raka wątroby. Francuz przeszedł operację wycięcia nowotworu w marcu 2011 roku, a pod koniec sezonu 2011/12 zaliczył jeszcze kilka występów w barwach Barcelony.

Z czasem jednak okazało się, że piłkarz potrzebuje przeszczepu uszkodzonego narządu. Operacja, która odbyła się w kwietniu bieżącego roku, wykluczyła go z udziału w mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie. Lekarze byli jednak zadowoleni ze stanu zdrowia Francuza.

Reklama

Abidal wyszedł ze szpitala w maju bieżącego roku. Od tego czasu wielokrotnie odwiedzał zespół, a w tym sezonie oglądał z trybun pierwsze ligowe spotkanie Barcelony z Realem Sociedad (5-1).

19 czerwca, na zaproszenie francuskiej federacji piłkarskiej, pojechał do Kijowa na mecz "Trójkolorowych" ze Szwecją w Euro 2012. Ostatni raz w drużynie narodowej Abidal zagrał w lutym 2012, kiedy Francuzi pokonali niespodziewanie Niemców 2-1 w meczu towarzyskim.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy