6. kolejka Ligi Mistrzów: FC Salzburg - Liverpool FC 0-2 (0-0)

10 grudnia na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbyło się spotkanie 6. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Salzburga i Liverpool FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Liverpool FC 2-0. Mecz obejrzało 29 520 widzów.

Liga Mistrzów
2019-12-10 18:55 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 29520 | Arbiter: D. Makkelie
FC Salzburg
Liverpool FC
0
2
N. Keïta 57'
Mohamed Salah 58'

Drużyna Liverpool FC (”The Reds”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała ósme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Sadiowi Manému z drużyny gości. Była to 51. minuta spotkania. W 53. minucie za Dejana Lovrena wszedł Joe Gomez.

Dopiero w drugiej połowie Naby Keita wywołał eksplozję radości wśród kibiców Liverpool FC, strzelając gola w 57. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Sadio Mané.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Liverpool FC w 58. minucie spotkania, gdy Mohamed Salah zdobył drugą bramkę. Między 68. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Salzburga: Zlatko Junuzović, Erling Håland, Dominik Szoboszlai, na ich miejsce weszli: Patson Daka, Masaya Okugawa, Majeed Ashimeru. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Firmina, Nabego Keity zajęli: James Milner, Divock Origi.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Virgil van Dijk
68′ Zlatko Junuzović
Jordan Henderson
Enock Mwepu
Naby Deco Keita  57′ 87′
90′ Dominik Szoboszlai
Georginio Wijnaldum
Hee-Chan Hwang
Mohamed Salah  58′
75′ Erling Haaland
Curtis Jones
90′ Majeed Ashimeru
James Milner75′
75′ Masaya Okugawa
Alex Oxlade-Chamberlain
68′ Patson Daka
Xherdan Shaqiri
Smail Prevljak
Divock Origi87′

Drużyna Salzburga zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Liverpool FC przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.