6. kolejka Ligi Mistrzów: Bayer 04 Leverkusen - Juventus Turyn 0-2 (0-0)

11 grudnia na Bayarena odbył się mecz 6. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Bayeru Leverkusen i Juventusu Turyn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Juventusu Turyn 2-0. Pojedynek obejrzało 29 542 widzów.

G. Higuain 90'

Zespół Juventusu Turyn (”Stara Dama”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 66. minucie za Kerema Demirbaya wszedł Julian Baumgartlinger. Trener ”Aptekarz” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Karima Bellarabiego i na pole gry wprowadził napastnika Leona Baileya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie trener Juventusu Turyn postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Federica Bernardeschiego. Na boisko wszedł Paulo Dybala, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Juventusu Turyn w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed zakończeniem starcia bramkę zdobył Cristiano Ronaldo. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomógł Paulo Dybala.

W 82. minucie Lucas Alario został zmieniony przez Kevina Vollanda, co miało wzmocnić drużynę Bayeru Leverkusen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriena Rabiota na Blaise'a Matuidiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Juventusu Turyn w 90. minucie spotkania, gdy Gonzalo Higuain zdobył drugą bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Juventusu Turyn doszło do zmiany. Simone Muratore wszedł za Juana Cuadradę.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Miralem Pjanić
66′ Kerem Demirbay
Adrien Rabiot85′
82′ Lucas Nicolás Alario
Gonzalo Higuain  90′
66′ Karim Bellarabi
Blaise Matuidi85′
66′ Julian Baumgartlinger
Simone Muratore90′
66′ Leon Bailey Butler