6. kolejka Ligi Mistrzów: Atletico Madryt - Lokomotiw Moskwa 2-0 (1-0)

W pojedynku 6. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 11 grudnia, zespół Atletico zwyciężył z Lokomotiwem 2-0 (1-0). Mecz na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie obejrzało 58 426 widzów.

Liga Mistrzów
2019-12-11 21:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Widzów: 58426 | Arbiter: V. Kassai
Atletico Madryt
Lokomotiw Moskwa
2
0
João Félix 17'
Felipe 54'

Jedenastka Lokomotiwu przed meczem zajmowała 25. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Atletico. W drugiej minucie karnego dla Atletico nie wykorzystał Kieran Trippier. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico w 17. minucie spotkania, gdy João Félix strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lokomotiw: Murilowi w 40. i Grzegorzowi Krychowiakowi w 42. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atletico.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Atletico, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie wynik ustalił Felipe. Przy strzeleniu gola asystował Koke.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Ángel Correa z Atletico. Była to 67. minuta meczu. W 68. minucie Ángel Correa został zastąpiony przez Hectora Herrerę. Chwilę później trener Lokomotiwu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Vedrana Czorlukę. Na boisko wszedł Stanislav Magkeev, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 73. minucie Koke został zmieniony przez Thomasa Lemara, a za João Féliksa wszedł na boisko Llorente, co miało wzmocnić jedenastkę Atletico. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edera na Fiodora Smołowa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Anton Koczenkow
 54′ Felipe Augusto de Almeida Monteiro
Murilo Cerqueira Paim40′
Mario Hermoso Canseco
Vedran Czorluka69′
Renan Augusto Lodi dos Santos
Benedikt Hoewedes
2′ (k.) Kieran Trippier
Brian Oladapo Idowu
73′ Jorge Resurrecion Merodio Koke
Aleksiej Miranczuk
 17′ (k.) 81′ João Félix Sequeira
Antonio Eder75′
67′ 68′ Ángel Martín Correa
Dmitri Zhivoglyadov
68′ Hector Herrera
Daniil Kulikov
73′ Thomas Lemar
Anton Miranczuk
81′ Marcos Llorente Moreno
Roman Tugariew
Ivan Šaponjić
Fiodor Smołow75′

Drużyna Atletico była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Lokomotiwu przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Lokomotiwu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.