5. kolejka Ligi Mistrzów: Zenit Sankt Petersburg - Olympique Lyon 2-0 (1-0)

W spotkaniu 5. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 27 listopada, zespół Zenitu wygrał z Olympique Lyon 2-0 (1-0). Mecz na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu obejrzało 51 183 widzów.

Liga Mistrzów
2019-11-27 18:55 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 51183 | Arbiter: D. Orsato
Zenit Sankt Petersburg
Olympique Lyon
2
0
A. Dziuba 42'
M. Ozdoev 84'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dalera Kuziajewa z Zenitu, a w 29. minucie Joachima Andersena z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zenitu w 42. minucie spotkania, gdy Artjom Dziuba zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Douglas Santos.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Olympique Lyon: Fernandowi Marçalowi w 43. i Léo Dubois w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zenitu.

W 57. minucie arbiter przyznał kartkę Wílmarowi Barriosowi z Zenitu. W 58. minucie Fernando Marçal został zastąpiony przez Youssoufa Konégo.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Magomedowi Ozdojewowi, zawodnikowi Zenitu. W 75. minucie Gnaly Cornet został zmieniony przez Mathisa Cherkiego, co miało wzmocnić jedenastkę Olympique Lyon. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiána Driussiego na Jurija Żyrkowa. Trener Olympique Lyon postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Joachima Andersena i na pole gry wprowadził napastnika Amine Gouiriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w jedenastce Zenitu doszło do zmiany. Aleksander Jerokin wszedł za Sardara Azmouna.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Zenitu, strzelając kolejnego gola. W 84. minucie wynik ustalił Magomed Ozdojew. Asystę przy bramce zanotował Jurij Żyrkow.

W samej końcówce pojedynku arbiter pokazał kartkę Jarosławowi Rakickiemu z jedenastki gospodarzy. W doliczonej drugiej minucie starcia w drużynie Zenitu doszło do zmiany. Aleksey Sutormin wszedł za Dalera Kuziajewa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Léo Dubois44′
89′ Jarosław Rakicki
Antonio Guedes Marcelo
57′ Wílmar Enrique Barrios Terán
Fernando Marçal de Oliveira43′ 58′
16′ 90′ Daler Kuziajew
Jeff Reine-Adélaïde
 84′ 74′ Magomed Ozdojew
Lucas Tousart
83′ Sardar Azmoun
Moussa Dembélé
 42′ Artjom Dziuba
Gnaly Maxwell Cornet75′
81′ Sebastián Driussi
Kenny Tete
83′ Aleksander Jerokin
Maxence Caqueret
Robert Mak
Jean Lucas de Souza Oliveira
90′ Aleksey Sutormin
Mathis Rayan Cherki75′
81′ Jurij Żyrkow
Amine Gouiri83′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.