5. kolejka Ligi Mistrzów: Tottenham Hotspur Londyn - Olympiakos Pireus 4-2 (1-2)

26 listopada na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 5. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Tottenhamu Londyn i Olympiakosu Pireus. Mecz zakończył się zwycięstwem Tottenhamu Londyn 4-2. Na stadionie stawiło się 57 024 widzów.

Liga Mistrzów
2019-11-26 21:00 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 57024 | Arbiter: G. Kabakov
Rúben Semedo 19'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Olympiakosu Pireus przebywa na dole tabeli zajmując 28. pozycję, za to zespół Tottenhamu Londyn (”Koguty”) zajmując 10. miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Youssef El-Arabi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Olympiakosu Pireus, strzelając kolejnego gola. W 19. minucie wynik na 0-2 podwyższył Rúben Semedo. Asystę zaliczył Guilherme.

W 29. minucie Eric Dier został zmieniony przez Christiana Eriksena. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Rúbenowi Semedowi z jedenastki gości. Była to 39. minuta pojedynku.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Dele Alli. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Serge Aurier.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 50. minucie gola wyrównującego strzelił Harry Kane. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Lucasa Moury.

W 61. minucie kartkę dostał Toby Alderweireld, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie trener Tottenhamu Londyn postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Mourę. Na boisko wszedł Moussa Sissoko, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Olympiakos Pireus: Andreasowi Bouchalakisowi w 68. i Konstantinosowi Tsimikasowi w 71. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Serge Aurier wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tottenhamu Londyn, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie meczu. Asystę przy golu zaliczył Heung-min Son.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Olympiakosu Pireus doszło do zmiany. Mathieu Valbuena wszedł za Andreasa Bouchalakisa. W 75. minucie kartkę obejrzał Daniel Podence z Olympiakosu Pireus.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Koguty” w 77. minucie spotkania, gdy Harry Kane zdobył czwartą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Christian Eriksen.

Chwilę później trener Olympiakosu Pireus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Lazar Ranđelović, a murawę opuścił Daniel Podence. W 83. minucie Dele Alli został zmieniony przez Tanguy'ego NDombèlégo, co miało wzmocnić zespół Tottenhamu Londyn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Youssefa El-Arabiego na Guerrera. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2.

José Pedro Malheiro de Sá
61′ Toby Alderweireld
Rúben Afonso Borges Semedo  19′ 39′
 73′ Serge Aurier
Omar Elabdellaoui
Danny Rose
Yassine Meriah
Davinson Sánchez Mina
Konstantinos Tsimikas71′
 45′ 83′ Dele Alli
Daniel Castelo Podence75′ 79′
29′ Eric Dier
Giorgos Masouras
61′ Lucas Moura
Andreas Bouchalakis68′ 74′
Harry Winks
Mohamed Mady Camara
 50′, 77′ Harry Kane
Avraam Papadopoulos
29′ Christian Eriksen
Vassilis Torosidis
Giovani Lo Celso
Lazar Ranđelović79′
83′ Tanguy Ndombèlé Alvaro
Mathieu Valbuena74′
Kouassi Ryan Sessegnon
Yassine Benzia
61′ Moussa Sissoko
Miguel Ángel Guerrero Martín85′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Tottenhamu Londyn, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.