5. kolejka Ligi Mistrzów: PSG - Ajax 3-1. Cały mecz Milika

Ajax Amsterdam z Arkadiuszem Milikiem w składzie przegrał z PSG 1-3 wyjazdowy mecz 5. kolejki Ligi Mistrzów. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

Sprawdź sytuację w grupie F

W grupie F już wcześniej awans zapewniły sobie Barcelona i Paris Saint Germain, więc rywalizacja toczy się tylko o trzecie miejsce, premiowane grą w 1/16 finału Ligi Europejskiej. Na rozstrzygnięcie trzeba poczekać do 10 grudnia, gdy Ajax podejmować będzie APOEL Nikozja.

Piłkarze PSG nie rozegrali wielkiego meczu, ale mogli liczyć na swoich liderów. W 33. minucie meczu Zlatan Ibrahimović świetnie zagrał do Ezequiela Lavezziego, ten oddał piłkę na czystą pozycję do Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk w sytuacji sam na sam kiwnął bramkarza i kopnął piłkę do pustej bramki. Wyrównał w 67. minucie Davy Klaassen, który efektownym "szczupakiem" wykończył dośrodkowanie Ricardo Kishny.

Nic nie wskazywało, aby gospodarze mieli odzyskać prowadzenie, ale od czego mają Ibrahimovicia? Szwed przyjął piłkę stojąc tyłem do bramki i strzałem z półobrotu zaskoczył bramkarza. Pięć minut później Cavani wykorzystał koszmarny błąd jednego z rywali, przejął piłkę i w sytuacji sam na sam przypieczętował zwycięstwo mistrzów Francji.

W drugim meczu grupy F Barcelona nie dała szans APOEL-owi Nikozja i wygrała 4-0. Gwiazda Barcy - Lionel Messi ustrzelił hat tricka i pobił rekord strzelecki Ligi Mistrzów (kliknij, aby przeczytać więcej).

Zobacz sytuację w tabeli Grupy E

AS Roma była bardzo blisko zapewnienia sobie awansu do 1/8 finału, ale straciła gola w 93. minucie i tylko zremisowała z CSKA w Moskwie 1-1 (więcej o meczu przeczytasz tutaj!). W zespole gości na ławce rezerwowych siedział Łukasz Skorupski.

Oba zespoły mają po pięć punktów i o losach awansu zadecydują wyniki ostatniej kolejki. Roma zagra z Manchesterem City, a CSKA czeka mecz z Bayernem w Monachium. O pełnym emocji wtorkowym meczu Man City - Bayern (3-2) przeczytasz tutaj!

Zobacz sytuację w Grupie G

Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen dostali lanie od Chelsea Londyn (0-5). Faworyci objęli prowadzenie już w 2. minucie za sprawą Johna Terry'ego. Liderzy Premier League zapewnili sobie awans do 1/8 finału i pierwsze miejsce w grupie na koniec rozgrywek tej fazy.

Sporting Lizbona prowadził z NK Maribor 2-1, gdy mecz przerwała awaria oświetlenia. Grę wznowiono po prawie 50 minutach. Gospodarze nie forsowali tempa i nic nie zapowiadało, aby mieli strzelić kolejnego gola, tymczasem w 65. minucie Islam Slimani podwyższył na 3-1 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie. Mimo zwycięstwa i awansu na drugie miejsce w tabeli, Sporting jest w trudnej sytuacji, bo w ostatniej kolejce czeka go wyprawa do Londynu na mecz z Chelsea. Tymczasem Schalke zagra z Mariborem.

Sprawdź sytuację w Grupie H

Piłkarze FC Porto już wcześniej byli pewni awansu, a we wtorek rozbili BATE Borysów 3-0. BATE wyrównało przy okazji niechlubny rekord - należący dotąd do Dinama Zagrzeb i FC Nordsjaelland - straconych goli w fazie grupowej LM (22). Białorusini są o tyle w gorszej sytuacji, że muszą rozegrać jeszcze jedno spotkanie...

Drugim zespołem z grupy G, który zagra o ćwierćfinał, będzie Szachtar Donieck, choć we wtorek przegrał we Lwowie z Athletic Bilbao 0-1.