5. kolejka Ligi Mistrzów: Lokomotiw Moskwa - Bayer 04 Leverkusen 0-2 (0-1)

W pojedynku 5. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 26 listopada, jedenastka Lokomotiwu przegrała z Bayerem Leverkusen 0-2 (0-1). Mecz na RZD Arena w Moskwie obejrzało 25 757 widzów.

S. Bender 53'

Zespół Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) przed meczem zajmował 24. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Lokomotiwu Rifat Żemaletdinow.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Benediktowi Hoewedesowi z Lokomotiwu. Była to 42. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Aptekarz”.

Na drugą połowę jedenastka ”Aptekarz” wyszła w zmienionym składzie, za Leona Baileya wszedł Julian Baumgartlinger.

Zespół Lokomotiwu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Sven Bender. Przy strzeleniu gola pomagał Charles Aranguiz.

W 65. minucie Rifat Żemaletdinow zastąpił Daniila Kulikova. Między 67. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Lokomotiwu i jedną drużynie przeciwnej. W 77. minucie Karim Bellarabi został zmieniony przez Lucasa Alaria, a za Kerema Demirbaya wszedł na boisko Lars Bender, co miało wzmocnić zespół Bayeru Leverkusen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edera na Fiodora Smołowa.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Lukasz Hradecky
66′ Władisław Ignatjew
Panagiotis Retsos
68′ Vedran Czorluka
Jonathan Tah
44′ Benedikt Hoewedes
Sven Bender  53′
Maciej Rybus
Wendell Nascimento Borges77′
12′ (samob.) 65′ Rifat Żemaletdinow
Karim Bellarabi79′
Grzegorz Krychowiak
Charles Aranguiz
83′ Dmitrij Barinow
Kerem Demirbay90′
Anton Miranczuk
Moussa Diaby
79′ Antonio Eder
Aleksandar Dragovic
79′ Fiodor Smołow
Lars Bender90′
Solomon Kverkvelia
Paulo Henrique Sampaio Filho
65′ Daniil Kulikov
Lucas Nicolás Alario79′
Murilo Cerqueira Paim
Julian Baumgartlinger46′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Lokomotiwu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.