5. kolejka Ligi Mistrzów: Lille OSC - Ajax Amsterdam 0-2 (0-1)

W spotkaniu 5. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 27 listopada, zespół Lille OSC przegrał z AFC Ajax 0-2 (0-1). Mecz na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve D'ascq obejrzało 48 612 widzów.

Liga Mistrzów
2019-11-27 21:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 48612 | Arbiter: F. Brych
Lille OSC
Ajax Amsterdam
0
2
H. Ziyech 2'
Q. Promes 59'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Lille OSC (”Mastify”) przebywa na dole tabeli zajmując 29. miejsce, za to drużyna AFC Ajax zajmując dziewiątą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AFC Ajax w drugiej minucie spotkania, gdy Hakim Ziyech zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Dušan Tadić.

Między 27. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu Zakaria Labyad został zmieniony przez Noa Langa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AFC Ajax.

Drugą połowę zespół AFC Ajax rozpoczął w zmienionym składzie, za Noussaira Mazraouiego wszedł Edson Alvarez.

Dopiero w drugiej połowie Quincy Promes wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC Ajax, strzelając kolejnego gola w 59. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Hakim Ziyech.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener AFC Ajax postanowił wzmocnić linię pomocy i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Hakima Ziyecha. Na boisko wszedł Siem de Jong, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Noussair Mazraoui27′ 46′
29′ Reinildo Isnard Mandava
Perr Schuurs
77′ Benjamin André
Nicolas Tagliafico
Nanitamo Jonathan Ikoné
Zakaria Labyad45′
Boubakary Soumaré
Donny van de Beek
82′ Yusuf Yazıcı
Hakim Ziyech  2′ 85′
37′ Victor James Osimhen
Dušan Tadić
72′ Jonathan Bamba
Siem de Jong85′
77′ Renato Sanches
Noa Lang45′
72′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Răzvan Gabriel Marin
82′ Loic Remy
Dirk Jan Klaas Huntelaar

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom AFC Ajax przyznał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.