5. kolejka Ligi Mistrzów: KRC Genk - FC Salzburg 1-4 (0-2)

27 listopada na Luminus Arena odbyło się starcie 5. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami KRC Genk i Salzburga. Mecz zakończył się zwycięstwem Salzburga 4-1. Na stadionie zasiadło 17 284 widzów.

Liga Mistrzów
2019-11-27 21:00 | Stadion: Luminus Arena | Widzów: 17284 | Arbiter: M. Gestranius
E. Haaland 87'

Zespół KRC Genk przed meczem zajmował 30. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Salzburga.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie kartką został ukarany Zlatko Junuzović, piłkarz gości.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Salzburga otworzyli wynik. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Patson Daka.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Salzburga, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie wynik na 0-2 podwyższył Takumi Minamino. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Enock Mwepu.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter pokazał kartkę Rasmusowi Nissenowi z Salzburga. W 59. minucie za Patrika Hroszovskiego wszedł Ebere Onuachu.

W 62. minucie Patson Daka został zmieniony przez Erlinga Hålanda, co miało wzmocnić zespół Salzburga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josepha Paintsila na Théo Bongondę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salzburga w 69. minucie spotkania, gdy Hwang Hee-Chan zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Erlinga Hålanda.

W 74. minucie kartkę dostał Mbwana Samatta z drużyny gospodarzy. W 79. minucie Junya Ito został zmieniony przez Ianisa Hagiego, co miało wzmocnić zespół KRC Genk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominika Szoboszlaiego na Masayę Okugawę.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 88 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 85. minucie bramkę pocieszenia zdobył Mbwana Samatta.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku pokonał bramkarza Erling Håland. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Po raz kolejny asystę zanotował Enock Mwepu.

W 89. minucie w drużynie Salzburga doszło do zmiany. Albert Vallci wszedł za Takumiego Minaminę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-4.

Enock Mwepu
59′ Patrik Hroszovsky
Dominik Szoboszlai80′
79′ Junya Ito
Patson Daka  43′ 62′
 85′ 74′ Mbwana Ally Samatta
Hee-Chan Hwang  69′
65′ Joseph Martin Paintsil
Takumi Minamino  45′ 89′
Maarten Vandevoordt
Philipp Köhn
Vivaldo Borges dos Santos Neto
André Ramalho Silva
79′ Ianis Hagi
Albert Vallci89′
Dries Wouters
Majeed Ashimeru
65′ Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo
Masaya Okugawa80′
Stephen Pius Odey
Erling Haaland62′  87′
59′ Ebere Paul Onuachu
Smail Prevljak

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.