5. kolejka Ligi Mistrzów: Atalanta Bergamo - Dinamo Zagrzeb 2-0 (1-0)

W starciu 5. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 26 listopada, drużyna Atalanta BC zwyciężyła z Dinamo Zagrzeb 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie obejrzało 28 365 widzów.

Liga Mistrzów
2019-11-26 21:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 28365 | Arbiter: S. Karasev
Atalanta Bergamo
Dinamo Zagrzeb
2
0
L. Muriel 27'
A. Gomez 47'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Dinamo Zagrzeb.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Dinamo Zagrzeb: Kévinowi Théophile-Catherine'owi w 13. i Dinowi Periciowi w 19. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atalanta BC w 27. minucie spotkania, gdy Luis Muriel strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 41. minucie sędzia pokazał kartkę Rafaelowi Tolóiemu z drużyny Atalanta BC.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atalanta BC.

Zespół Dinamo Zagrzeb ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Atalanta BC, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania pokonał bramkarza Alejandro Gomez. Asystę zaliczył Marten de Roon.

W 61. minucie w zespole Atalanta BC doszło do zmiany. Josip Ilicić wszedł za Luisa Murila. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Mario Pašalić, piłkarz Atalanta BC. W 65. minucie Hans Hateboer został zastąpiony przez Timothy'ego Castagne'a.

Chwilę później trener Dinamo Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Amer Gojak, a murawę opuścił Luka Ivanušec. W 74. minucie kartkę obejrzał Petar Stojanović z Dinamo Zagrzeb. W 75. minucie Petar Stojanović został zmieniony przez Marka Gjirę, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu za Daniela Olma wszedł na boisko Mario Szitum, co miało wzmocnić drużynę Dinamo Zagrzeb. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alejandra Gomeza na Rusłana Malinowskiego.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Emir Dilaver
65′ Hans Hateboer
Marin Leovac
Simon Kjaer
Dino Perić19′
José Luis Palomino
Petar Stojanović74′ 75′
41′ Rafael Tolói
Kévin Théophile-Catherine13′
 47′ 90′ Alejandro Gomez
Arijan Ademi
Marten de Roon
Luka Ivanušec67′
Remo Freuler
Daniel Olmo Carvajal90′
65′ Mario Pašalić
Bruno Petković
 27′ (k.) 61′ Luis Fernando Muriel Fruto
Mislav Oršić
Marco Sportiello
Danijel Zagorac
65′ Timothy Castagne
Marko Đira75′
Berat Djimsiti
Francois Moubandje
Andrea Masiello
Amer Gojak67′
61′ Josip Ilicić
Damian Kądzior
90′ Rusłan Malinowski
Mario Gavranović
Musa Barrow
Mario Szitum90′

Zespół Atalanta BC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów, trzy razy obijał słupki bramki drużyny Dinamo Zagrzeb.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Dinamo Zagrzeb, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze Atalanta BC otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.