4. kolejka Ligi Mistrzów: Paris Saint-Germain FC - RB Lipsk 1-0 (1-0)

W pojedynku 4. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 24 listopada, drużyna PSG zwyciężyła z RB Lipsk 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Parc des Princes w Paryżu.

Neymar 11'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego arbiter pokazał kartkę Emilowi Forsbergowi z RB Lipsk.

Jedyną bramkę meczu dla PSG (”Les Parisiens”) zdobył z rzutu karnego Neymar w 11. minucie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 40. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom jedenastki gospodarzy: Neymarowi i Leandrowi Paredesowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Les Parisiens”.

W 63. minucie Nordi Mukiele został zastąpiony przez Vilmosa Orbana. Trener RB Lipsk postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Daniela Olma i na pole gry wprowadził napastnika Justina Kluiverta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 77. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom PSG. W drugiej połowie nie padły bramki.

José Ángel Esmoris Tasende
82′ 83′ Ander Herrera Agüera
Amadou Haidara
40′ Leandro Daniel Paredes
Daniel Olmo Carvajal64′
Luis Helio Pereira Danilo
Christopher Nkunku
64′ Angel Di Maria
Marcel Sabitzer
 11′ (k.) 40′ 90′ . Neymar
Emil Forsberg2′ 74′
90′ Kylian Mbappé
Tyler Adams
64′ 77′ Alcantara Rafinha
Dennis Borkowski
Kays Ruiz-Atil
Kevin Kampl
90′ Pablo Sarabia García
Lazar Samardžić
83′ 84′ Marco Verratti
Joscha Wosz
90′ Moise Bioty Kean
Justin Kluivert64′

Alexander Soerloth74′

Przewaga drużyny RB Lipsk w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze PSG dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka ”Les Parisiens” w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.