4. kolejka Ligi Mistrzów: Olympique Lyon - SL Benfica Lizbona 3-1 (2-0)

5 listopada na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu odbyło się spotkanie 4. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Olympique Lyon i Benfiki Lizbona. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olympique Lyon 3-1. Pojedynek obejrzało 51 077 widzów.

Liga Mistrzów
2019-11-05 21:00 | Stadion: Groupama Stadium | Widzów: 51077 | Arbiter: B. Kuipers
H. Seferović 76'

Drużyna Benfiki Lizbona przed meczem zajmowała 22. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Olympique Lyon (”Les Gones”) otworzyli wynik. W czwartej minucie bramkę zdobył Joachim Andersen. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Léo Dubois.

W 16. minucie Francisco Ferreira zastąpił Jardela.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Gones” w 33. minucie spotkania, gdy Memphis Depay strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Houssem Aouar.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Gabriel z drużyny gości. Była to 43. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Gedson Fernandes został zmieniony przez Harisa Seferovicia, a za Franca Cerviego wszedł na boisko Pizzi, co miało wzmocnić jedenastkę Benfiki Lizbona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Memphisa Depaya na Gnaly'ego Corneta oraz Jeffa Reine-Adélaïde'a na Bertranda Traorégo. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Florentinowi Luísowi z Benfiki Lizbona.

Zawodnicy Benfiki Lizbona w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 76. minucie gola kontaktowego strzelił Haris Seferović. Asystę przy bramce zanotował Pizzi.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie trafił Bertrand Traoré. Bramka padła po podaniu Gnaly'ego Corneta.

Chwilę później trener ”Les Gones” postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Houssema Aouara wszedł Marcelo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Odysseas Vlachodimos
 4′ Joachim Andersen
Tomás Franco Tavares
73′ Jeff Reine-Adélaïde
Franco Emanuel Cervi73′
90′ Houssem Aouar
Chiquinho
 33′ 46′ Memphis Depay
Carlos Vinícius Alves Morais
Ciprian Tatarusanu
Ivan Zlobin
90′ Antonio Guedes Marcelo
Adel Taarabt
46′ Gnaly Maxwel Cornet
Raúl de Tomás Gómez
73′  89′ Bertrand Isidore Traoré
Haris Seferović46′  76′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Olympique Lyon żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.