4. kolejka Ligi Mistrzów: Olympiakos Pireus - Manchester City 0-1 (0-1)

25 listopada na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu odbył się pojedynek 4. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Olympiakos Pireus i Manchesteru City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Manchesteru City 1-0.

P. Foden 36'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Olympiakos Pireus znajduje się na dole tabeli zajmując 22. miejsce, za to drużyna Manchesteru City (”Obywatele”) zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu ”Obywateli”.

Od pierwszych minut jedenastka Manchesteru City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Olympiakos Pireus była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu dla Manchesteru City zdobył Philip Foden w 36. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Raheem Sterling.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkami zostali ukarani Rafinha z Olympiakos Pireus i Raheem Sterling z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Manchesteru City.

W 54. minucie kartką został ukarany Rúben Dias, piłkarz Manchesteru City. W 66. minucie za Mohameda Drägera wszedł Marios Vrousai.

Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Manchesteru City: Rodri, Raheem Sterling, Benjamin Mendy, Gabriel Jesus, Ilkay Guendogan, na ich miejsce weszli: Fernandinho, Riyad Mahrez, Ołeksandr Zinczenko, Sergio Aguero, Thomas Doyle. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pêpê Rodriguesa, Giorgosa Masourasa zajęli: Andreas Bouchalakis, El Soudani. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia kartkę dostał Ilkay Guendogan z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły gole.

. Ederson
66′ Mohamed Dräger
Joao Cancelo
Ousseynou Ba
John Stones
Pape Abou Cissé
Ruben Santos54′
39′ Marcio Rafael Rafinha
Benjamin Mendy78′
Rúben Afonso Borges Semedo
Rodrigo Hernández Cascante76′
78′ Giorgos Masouras
Raheem Sterling39′ 76′
Yann Gérard M'Vila
Philip Foden  36′
Mohamed Mady Camara
Ilkay Guendogan86′ 86′
71′ Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
. Fernandinho76′
71′ Andreas Bouchalakis
Felix Kalu Nmecha
Fotios Kitsos
Cole Palmer
Nikitas Nikolis
Ołeksandr Zinczenko78′
78′ El Arabi Soudani
Sergio Aguero78′
Vasilios Sourlis
Riyad Mahrez76′
66′ Marios Vrousai
Ferran Torres García

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Olympiakos Pireus w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.