4. kolejka Ligi Mistrzów: Liverpool FC - Atalanta Bergamo 0-2 (0-0)

25 listopada na Anfield odbył się pojedynek 4. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Liverpool FC i Atalanta BC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atalanta BC 2-0.

R. Gosens 64'

Zespół Liverpool FC (”The Reds”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Liverpool FC.

Od pierwszych minut jedenastka Atalanta BC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Liverpool FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Konstantinosowi Tsimikasowi z ”The Reds”.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Atalanta BC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Josip Ilicić. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alejandro Gomez.

W 61. minucie za Divocka Origiego wszedł Diogo Jota. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Fabinho, Andrew Robertson, Roberto Firmino, a na ich miejsce weszli Georginio Wijnaldum, Konstantinos Tsimikas, Mohamed Salah.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Atalanta BC, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie kolejną bramkę dla zespołu Atalanta BC zdobył Robin Gosens. Przy zdobyciu bramki pomógł Hans Hateboer.

W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Martenowi de Roonowi, zawodnikowi gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Rafael Tolói
84′ Joel Matip
Berat Djimsiti
Rhys Williams
Cristian Gabriel Romero
57′ 61′ Konstantinos Tsimikas
Marten de Roon89′
Curtis Jones
Hans Hateboer
James Milner
Remo Freuler
61′ Georginio Wijnaldum
Robin Gosens  64′ 75′
61′ Mohamed Salah
Matteo Pessina85′
61′ Divock Origi
Johan Andrés Mojica Palacio75′
61′ Andrew Robertson
José Luis Palomino
Jake Cain
Cristiano Piccini
Leighton Clarkson
Matteo Ruggeri
61′ Tavares Fabinho
Giorgio Scalvini
84′ Takumi Minamino
Aleksiej Miranczuk85′
61′ . Roberto Firmino
Simone Panada
61′ Diogo José Teixeira da Silva
Sam Lammers

Luis Fernando Muriel Fruto

Duván Esteban Zapata Banguera70′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Atalanta BC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.