4. kolejka Ligi Mistrzów: Lazio Rzym - Zenit Sankt Petersburg 3-1 (2-1)

W meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 24 listopada, drużyna Lazio Rzym wygrała z Zenitem 3-1 (2-1). Starcie odbyło się na Stadio Olimpico w Rzymie.

A. Dzyuba 25'

Jedenastka Zenitu przed meczem zajmowała 26. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lazio Rzym (”Orły”) w trzeciej minucie spotkania, gdy Ciro Immobile zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Lucas Leiva.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Lazio Rzym, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marco Parolo. W zdobyciu bramki pomógł Carlos Correa.

Zawodnicy Zenitu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Artjom Dziuba. Asystę przy golu zaliczył Jarosław Rakicki.

W 37. minucie Douglas Santos został zastąpiony przez Alekseya Sutormina. W 38. minucie kartkę dostał Wílmar Barrios, piłkarz Zenitu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę obejrzał Dejan Lovren z Zenitu.

W 55. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ciro Immobile z ”Orłych”. W 59. minucie Wílmar Barrios został zmieniony przez Sebastiána Driussiego, a za Andreya Mostovoya wszedł na boisko Leon Musaev, co miało wzmocnić drużynę Zenitu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patrica na Luiza Felipego oraz Marca Parola na Jeana-Daniela Akpę.

Po chwili trener ”Orłych” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Leivę. Na boisko wszedł Danilo Cataldi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 68. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Lazio Rzym: Manuel Lazzari, Ciro Immobile, na ich miejsce weszli: Mohamed Fares, Vedat Muriqi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jurija Żyrkowa, Aleksandra Jerokina zajęli: Sardar Azmoun, Daniil Shamkin. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jarosława Rakickiego z Zenitu, a w 89. minucie Francesca Acerbiego z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Mikhail Kerzhakov
60′ Patricio Gabarron
Dejan Lovren48′
89′ Francesco Acerbi
Jurij Żyrkow73′
Wesley Hoedt
Jarosław Rakicki76′
68′ Manuel Lazzari
Aleksander Jerokin74′
 22′ 60′ Marco Parolo
Daler Kuziajew
Romero Alconchel Luis Romero
Douglas dos Santos Justino de Melo37′
Adam Marušić
Andrey Mostovoy59′
68′ Lucas Pezzini Leiva
Wílmar Enrique Barrios Terán38′ 59′
 3′, 55′ (k.) 81′ Ciro Immobile
Aleksey Sutormin37′
60′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Sardar Azmoun73′
60′ Jean-Daniel Akpa
Sebastián Driussi59′
68′ Danilo Cataldi
Daniil Shamkin74′
68′ Mohamed Salim Fares

Andreas Hoelgebaum Pereira

Felipe Caicedo

81′ Vedat Muriqi

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Lazio Rzym, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.