4. kolejka Ligi Mistrzów: Inter Mediolan - Real Madryt 0-2 (0-1)

W spotkaniu 4. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 25 listopada, zespół Interu Mediolan przegrał z Realem 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie.

A. Hakimi 59' (samob.)

Zespół Interu Mediolan (”Nerazzurri”) przed meczem zajmował 23. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Realu (”Królewscy”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu w siódmej minucie spotkania, gdy Eden Hazard zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Inter Mediolan: Robertowi Gagliardiniemu w 19. i Arturowi Vidalowi w 33. minucie. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Arturo Vidal osłabiając drużynę Interu Mediolan. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Realu.

Na drugą połowę zespół Interu Mediolan wyszedł w zmienionym składzie, za Alessandra Bastoniego, Lautara Martíneza weszli Danilo D'Ambrosio, Ivan Periszić. W 58. minucie Martin Ødegaard został zastąpiony przez Casemira.

W tej samej minucie w drużynie ”Królewskich” doszło do zmiany. Rodrygo wszedł za Mariana Díaza.

W 59. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Interu Mediolan Achraf Hakimi. Niedługo później trener Realu postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Edena Hazarda. Na boisko wszedł Vinícius Júnior, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Stefanowi Sensiemu z zespołu gospodarzy. Była to 86. minuta starcia. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Interu Mediolan doszło do zmiany. Christian Eriksen wszedł za Romelu Lukaku. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Daniel Carvajal Ramos
46′ Alessandro Bastoni
Raphael Varane
Stefan de Vrij
. Nacho
Nicolò Barella
Ferland Mendy
59′ (samob.) 63′ Achraf Hakimi Mouh
Luka Modrić
19′ 78′ Roberto Gagliardini
Lucas Vázquez Iglesias
Ashley Young
Eden Hazard  7′ (k.) 78′
33′ 33′ Arturo Vidal
Toni Kroos
86′ Romelu Lukaku
Martin Ødegaard58′
46′ Lautaro Javier Martínez
Mariano Díaz Mejía58′
Ionuț Andrei Radu
Diego Altube Suárez
Filip Stankovic
Andrii Lunin
46′ Danilo D'Ambrosio
Víctor Chust García
Matteo Darmian
Silva Junior Marcelo
Andrea Ranocchia
Casemiro58′
86′ Christian Eriksen
Alarcon Suarez Isco
Radja Nainggolan
Marco Asensio Willemsen
46′ Ivan Periszić
Hugo Duro Perales
78′ 86′ Stefano Sensi
Rodrygo Silva de Goes58′
63′ Alexis Sanchez
Vinicius Junior78′

Zespół Realu był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast ”Nerazzurri” pokazał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna Interu Mediolan w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.