4. kolejka Ligi Mistrzów: Dynamo Kijów - FC Barcelona 0-4 (0-0)

24 listopada na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie odbył się mecz 4. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Dynamo i Barcelony. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Barcelony 4-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

A. Griezmann 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Dynamo przebywa na dole tabeli zajmując 25. miejsce, za to zespół Barcelony (”Barca”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna ”Barcy” wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Miralem Pjanić z Barcelony. Była to 16. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę ”Barcy” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Sergiño Dest. Asystę zanotował Martin Braithwaite.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Barcelony, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie wynik na 0-2 podwyższył Martin Braithwaite. Bramka padła po podaniu Óscara Minguezy.

W 59. minucie Denis Harmasz został zastąpiony przez Oleksandra Andrievskiego. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Denys Popov z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barcelony w 70. minucie spotkania, gdy Martin Braithwaite zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Między 71. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Dynamo: Mykola Shaparenko, Carlos de Pena, Volodymyr Shepelev, na ich miejsce weszli: Bohdan Lednev, Vladyslav Supryaha, Tudor Băluţă. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pedriego, Trincão zajęli: Matheus Fernandes, Konrad De La Fuente.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie spotkania trafił Antoine Griezmann. Przy strzeleniu gola pomagał Jordi Alba.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Clément Nicolas Laurent Lenglet65′
59′ Ołeksandr Karawajew
Héctor Junior Firpo Adames
71′ Mykola Shaparenko
Miralem Pjanić16′ 65′
83′ Volodymyr Shepelev
Francisco António Machado Mota Castro Trincão83′
71′ Carlos María de Pena Bonino
Philippe Coutinho65′
59′ Denis Harmasz
Carles Aleña Castillo
Vitalii Buyalskyi
Pedro González López73′
Benjamin Verbič
Martin Braithwaite Christensen  57′, 70′ (k.)
Denis Bojko
Norberto Murara Neto
Valentyn Morgun
Ignacio Peña Sotorres
83′ Tudor Cristian Băluţă
Jordi Alba65′
Anton Bol
Matheus Fernandes Siqueira73′
59′ 69′ Denys Popov
Ricard Puig Martí65′
Danil Skorko
Konrad De La Fuente83′
59′ Oleksandr Andrievskyi
Ousmane Dembélé
71′ Bohdan Lednev
Antoine Griezmann65′  90′
Heorhii Tsitaishvili

Clayton da Silveira da Silva

71′ Vladyslav Supryaha

Jedenastka Barcelony była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.